אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף בכלכליסט: חברת מועדון הפועל תל-אביב תפורק

נחשף בכלכליסט: חברת מועדון הפועל תל-אביב תפורק

את הבקשה הגישו הבעלים הקודמים של המועדון - סמי ויצחק סגול ומשה תאומים, שהקבוצה חייבת להם 95 מיליון שקל

07.03.2012, 13:37 | מארק שון
באופן מקרי הצטלב הדיון בעניין פירוק חברת הפועל תל-אביב שהתקיים היום (ד') עם האירועים הקשים ממשחק הדרבי שהתקיים שלשום והתפרעות האוהדים. שופט בית המשפט המחוזי בתל-אביב, איתן אורנשטיין, הוציא היום צו פירוק לחברת "מועדון כדורגל הפועל תל-אביב".

בקשת הפירוק נחשפה ב"כלכליסט" לאחר שהבעלים הקודמים של המועדון - סמי ויצחק סגול ומשה תאומים - חשפו בבקשה את את המספרים האמיתיים מאחוריי ההשקעה של השניים במועדון הכדורגל. מהבקשה המקורית עלה כי נכון לשנת 2008 החוב של הפועל תל אביב לחברות שבאמצעותן הושקעו כספים במועדון עמד על 143 מיליון שקל. החוב של הקבוצה לחברות שבבעלות משפחת סגול ותאומים, עומד על 95 מיליון שקל.

השופט אורנשטיין קבע כי נושאי המשרה בחברה יתייצבו במשרד כונס הנכסים הרשמי כדי למסור כל מידע שיידרש בנוגע לעסקי החברה, שנותרה ללא כל פעילות לאחר מכירתה למוני הראל (בטרם העברת הקבוצה לידי אלי טביב). השופט מינה את רואה החשבון ניר אנדרסון כמנהל מיוחד לחברה והעניק לו סמכויות לחקור את התנהלות החברה בטרם הפירוק.

עו"ד קרן רייכבך-סגל, שהגישה את בקשת הפירוק בשמם של תאומים וחברת כתר, מסרה בתגובה: "מדובר בגוף משפטי שאין לו קשר למועדון הפועל ת"א כיום. מדובר בגוף משפטי ישן המצוי בבעלות של כתר ומושיק תאומים, שכל פעילותו נמכרה בשנת 2008 - ללא כל תמורה - למוני הראל. במהלך ההליך שהתנהל בבית המשפט לא הוגשו טענות או התנגדויות כלשהן, בעיקר לנוכח העובדה שתאומים וכתר שילמו את כל חובות החברה לצדדים שלישיים, כדי שהראל יוכל לקבל לידיו את הפעילות ללא כל חובות, זאת למעט חובות של עשרות מיליוני שקלים לתאומים וכתר פלסטיק".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות