אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": במקינזי עדיין מוכנים להמר על ריצ'י הנטר צילום: אריאל בשור

בלעדי ל"כלכליסט": במקינזי עדיין מוכנים להמר על ריצ'י הנטר

מנהל העסקים של שופרסל לשעבר בוחן הצעה לחזור למקינזי או להתמנות לתפקיד בכיר בסודה סטרים. הנטר גם נפגש עם בכיר באדלר־חומסקי

08.03.2012, 08:43 | גיל קליאן

ריצ'י הנטר, לשעבר מנהל העסקים הראשי של רשת שופרסל, קיבל הצעה להיכנס כשותף בכיר בחברת הייעוץ מקינזי היושבת בלונדון, כך נודע ל"כלכליסט". לחלופין, להנטר הוצע תפקיד בכיר בחברת סודה סטרים, כאשר עדיין מופנות אליו הצעות עבודה.

ל"כלכליסט" נודע כי גם חברות פרסום ישראליות מחזרות אחריו - ובין השאר הוא נועד עם גורם בכיר באדלר־חומסקי בעניין עתידו המקצועי. כעת מועסק הנטר כיועץ באי.די.בי, ולכן ייתכן שבסופו של דבר יבחר להישאר בקונצרן שבשליטת נוחי דנקנר.

הנטר החל את דרכו כיועץ במקינזי, שם כיהן בתפקידים שונים במשך כשמונה שנים. במסגרת עבודתו ייעץ גם לחברות מקבוצת אי.די.בי. בעקבות זאת מונה ב־2007 למשנה למנכ"ל נטוויז'ן, שבאותם ימים היתה בעיצומו של מיזוג עם ברק וגלובקול.

ב־2008 מונה למנכ"ל החברה הממוזגת, ותחת הנטר המשיכה נטוויז'ן לשפר את התוצאות הכספיות שלה, להרחיב את תחומי פעילותה, ואף החלה לחלק דיבידנדים.

בינואר 2010 התקדם הנטר בתוך קבוצת אי.די.בי ומונה למנהל העסקים הראשי של רשת הקמעונאות הגדולה בישראל, שופרסל. המינוי נעשה בסמוך למועד הגשת כתב האישום נגד מנכ"ל הרשת, אפי רוזנהויז, בטענה כי עבר על חוקי ההגבלים העסקיים והפעיל לחץ על ספקים של שופרסל כדי שיעצרו מבצע של מגה המתחרה. רוזנהויז אמנם המשיך לשאת בתואר מנכ"ל שופרסל, אבל בפועל התחלק הניהול בינו לבין הנטר.

בסוף 2011 הודיעו רוזנהויז והנטר באותו יום על פרישה מניהול שופרסל. הרשת - שהנהיגה מדיניות של הוזלות ומבצעים בניסיון להתמודד עם המחאה החברתית, איומי החרם והתחרות הגוברת מצד השחקנים הקטנים - הציגה באותה שנה תוצאות כספיות חלשות.

בדו"חות הכספיים של שופרסל שפורסמו בתחילת השבוע נחשף כי שיעור הרווח התפעולי מההכנסות ירד מ־4.4% ב־2010 ל־3.4% ב־2011.

עם זאת, הנטר יזם כמה מהלכים אסטרטגיים כגון חיזוק תחום מזון הבריאות (עם רכישת אורגניק מרקט), הקמת אתר אינטרנט חדש, וכן חיזוק הפורמט העירוני "שופרסל אקספרס". אולם מהלכים אלו לא הספיקו להבשיל עם פרישתו מהחברה, וספק אם יימשכו באותה עוצמה בעתיד.

כעת נראה שהנטר נושא את עיניו לתפקיד שעיקר פעילותו בחו"ל: אם יבחר לכהן כשותף במשרד הלונדוני של מקינזי ואם יבחר בסודה סטרים, עיקר פעילותו תהיה מעבר לים. במקרה הראשון, סביר כי התפקיד יכלול גם מעבר מגורים לבריטניה, ארץ הולדתו של הנטר.

ריצ'י הנטר לא הגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות