אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת העיקולים בארה"ב: הפשרה עם הבנקים תוגש לביהמ"ש בתוך כמה ימים צילום: בלומברג

פרשת העיקולים בארה"ב: הפשרה עם הבנקים תוגש לביהמ"ש בתוך כמה ימים

על פי הפשרה שתוגש לבית המשפט בתחילת השבוע, חמישה בנקים, בהם בנק אוף אמריקה וג'י.פי מורגן, יעניקו לכמיליון לווים הקלות בתשלומי משכנתה והחזרים בהיקף כולל של 25 מיליארד דולר

10.03.2012, 11:33 | סוכנויות הידיעות

בתחילת השבוע תוגש לבית המשפט הפדרלי בארה"ב עסקת הפשרה בגובה 25 מיליארד דולר, שהושגה בין חמישה בנקים גדולים, שהואשמו בביצוע כושל של נהלי המשכנתאות ועיקול הבתים.

על פי הפשרה, שנחשפה ב-9 בפברואר, כמיליון לווים יקבלו הקלות בתשלומי המשכנתאות ואף החזרים על הכספים ששולמו. הפשרה מחכה כעת לאישור השופט. היא היתה אמורה להיות מוגשת לבית המשפט כבר ביום שישי, אך מחלוקת של הרגע האחרון דחתה את המהלך עד יום שני.

בנק אוף אמריקה, וולס פרגו, ג'י.פי.מורגן, סיטיגרופ ואלי פייננשייל הסכימו לתנאי הפשרה, לאחר 16 חודשים של משא ומתן מול התובע הכללי והרשויות הפדרליות, ביניהן משרד המשפטים, והמשרד לדיור ופיתוח עירוני. על פי מתווה העסקה, הבנקים יקטינו במשך שלוש שנים את תשלומי המשכנתאות של לווים מסוימים שהבית שלהם עוקל.

החקירה שהובילה להסכמי הפשרה החלה לאחר שבשלהי 2010 התגלו ראיות שהבנקים חתמו אוטומטית על אלפי מסמכי עיקול של בתים - בניגוד לנהלים.

מאז 2007 עוקלו יותר מ-4 מיליון בתים בארה"ב, כשהנפגעות העיקריות הן קליפורניה, פלורידה ואריזונה. לפי הערכות, אחד מכל חמישה נוטלי משכנתאות בארה"ב משלם משכנתה הגבוהה ממחיר הנכס. גובה הפער בין שווי המשכנתאות לערך הנכסים במשכנתאות אלה עומד על כ-700 מיליארד דולר, כ-50 אלף דולר למשק בית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות