אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעת ענק נגד סרבני פינוי-בינוי

תביעת ענק נגד סרבני פינוי-בינוי

בעלי דירה ביהוד שסירבו להסכים לפרויקט פינוי-בינוי נתבעו ב-32 מיליון שקל

12.03.2012, 09:07 | שירלי ששון-עזר

14 בעלי דירות ברחוב העצמאות ביהוד שהתארגנו למטרת הקמת פרויקט פינוי־בינוי הגישו בסוף החודש שעבר תביעה על סך 32 מיליון שקל נגד זוג שכנים המסרבים לתת את הסכמתם לפרויקט.

מדובר בסכום חסר תקדים בכל הנוגע לתביעות דיירים סרבנים במסגרת פרויקט פינוי-בינוי. זוהי התביעה השנייה המוגשת באותו המקבץ נגד דיירים סרבנים. התביעה הראשונה הוגשה לפני שלושה חודשים נגד זוג דיירים אחרים על סך 27 מיליון שקל. לאחר הגשת התביעה החליט הזוג להצטרף לפרויקט.

מדובר במקבץ הכולל ארבעה בניינים ובו 16 יחידות דיור בשטח ממוצע של 60 מ"ר. שוויין המוערך של הדירות כיום הוא כ־700 אלף שקל לדירה. לדברי עו"ד אלדר אדטו, המייצג 80% מבעלי הדירות המעוניינים בפרויקט, לאחר פינויו והריסתו של הבניין עתיד להיבנות על השטח בניין המתנשא לגובה של 15 קומות ובו 120 דירות בשטח 120 מ"ר. על פי תנאי החוזה שנחתם מול היזם, חברת בונה הצפון, כל דייר יזכה לשתי דירות חדשות.

בתביעה טוען אדטו בשם הדיירים כי לסרבנים אין כל נימוק שניתן להיאחז בו מתוקף חוק הדייר הסרבן בפינוי־בינוי. התנאי הראשון שידרשו הדיירים הסרבנים להוכיח בבית המשפט הוא כי העסקה אינה משתלמת להם כלכלית. לדבריו, שווי שתי הדירות החדשות שיקבלו הדיירים בתמורה לדירתם עומד על כ־3 מיליון שקל.

התנאי השני לסירוב הוא כי לא הוצע לבעל הדירה פתרון מגורים חלופי לתקופת הפינוי. בנושא זה מסביר אדטו כי הוצעו לדיירים דמי שכירות חודשיים בסך 4,000 שקל מיום הפינוי ועד החזרה לדירה החדשה.

התנאי השלישי לסירוב הוא כי לא הוצעו לבעלי הדירות בטוחות הולמות לביצוע העסקה. לדברי אדטו הוצעו לכלל הדיירים בטוחות בנקאיות באופן של ערבות בנקאית על פי חוק המכר בסך שווי הדירות העתידיות, כלומר 3 מיליון שקל לכל דייר. בנוסף נטען בתביעה כי בני הזוג לא הצביעו על נסיבות אישיות מיוחדות לסירובם או על מגבלה פיזית שלהם או של אדם המתגורר עמם.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מי שגר בבניין משותף צריך לדעת להתפשר ולהתגמש
ואם רוב הדיירים יחליטו לשנות את הגינה? או להוסיף מעלית? או סתם לשפץ את הבניין בצבעים שלא נראים לו (כחול או סגול). אלה החיים בבניין משותף. כמו שכבר אמרו כאן - יש בדיוק שתי סיבות לסירוב (מעבר לשלוש שהוזכרו בכתבה): 1. תאוות בצע 2. סתם לא בא לי ( למשל פרינציפ לשכן אחר שאתה רוצה לנקום בו על משהו מהעבר)
נדב , תל אביב  |  13.03.12
6.
ראשית זה לא סתם כי לא בא לו
שנית במידה והוא כול כך היה רוצה לגור בדירה ישנה ועלובה בגלל שכך הוא רגיל. אין בעייה שיקח את ה3 מיליון יקנה דירה קטנה במקום אחר ב 700000 ש"ח ב 2.3 מיליון שיעשה מב שבראש שלו או עוד 3 דירות קטנות וישכיר אותם או שיבלה את חייו בכייף אבל פה הנקודה עניים גדולווווות . הוא לא רוצה 3 מיליון הוא רוצה 6 מיליון ובמידה והיו מציאים לו שש מיליון אז הוא גם היה מתנגד היה אומר וואלק אולי אני יצליח למצוווץ להם 12 מיליון אני מקווה שהם יקבלו קנס לפחות של מיליון וחצי וזה ילמד את כוללללל העלוקות
ויקטור מנתניה  |  12.03.12
5.
תקראו היטב לפני שאתם מגיבים בבורות
התביעה היא לא של הנדלניסטים! אלא של בעלי הדירות האחרים נגד הסרבנים... ואני בטוחה שכל אחד מכם שהיו מונעים ממנו ללא שום סיבה הגיונית, את הזכות להכפיל פי 4 או יותר את הרכוש שלו, היה פועל באותה צורה. חוץ מזה, תמיד קל ונח יותר להסתכל על המיעוט כמסכן אבל הפגיעה הקניינית ב 14 בעלי דירות מול דירה אחת, גדולה בהרבה.
ליאת , מרכז  |  12.03.12
לכל התגובות