אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קים דוטקום עוקץ את ממשלת ארה"ב: "עובדיה השתמשו במגה-אפלוד" צילום מסך: Megaupload

קים דוטקום עוקץ את ממשלת ארה"ב: "עובדיה השתמשו במגה-אפלוד"

משרד המשפטים בארה"ב דורש להסגיר את מייסד אתר ההורדות, אך לדבריו עובדי הממשל הפדרלי יצרו חלק מחשבונות המשתמש. "מקווה שבקרוב נוכל לתת להם גישה לקבצים שאחסנו"

12.03.2012, 17:01 | עומר כביר
האם עובדי ממשלת ארה"ב מתאבלים על סגירת מגה-אפלוד? משרד המשפטים האמריקאי מנהל בשבועות האחרונים מלחמת חורמה נגד אתר ההורדות הפופולרי, שהביאה לסגירתו ולמעצר מפעיליו במבצע בינלאומי נרחב. אך כעת טוען המייסד הססגוני של האתר, קים דוטקום, כי בין משתמשיו נמנו גם עובדים רבים של הממשל הפדרלי.

בראיון לאתר חדשות שיתוף הקבצים TorrentFreak, סיפר דוטקום שמגה-אפלוד פועלת מול משרד המשפטים על מנת לאפשר למשתמשים שאחסנו מידע חוקי בשרתי האתר להוריד אותו למחשביהם. לצורך כך נבחנו אופציות שונות למתן גישה זמנית, ובמהלך הבדיקה התגלתה עובדה מפתיעה.

"נחשו מה", סיפר דוטקום. "מצאנו מספר גדול של חשבונות משתמשים שמקורם בממשלת ארה"ב, כולל במשרד המשפטים ובסנאט. אני מקווה שבקרוב נוכל לתת להם, ולשאר המשתמשים שלנו, גישה לקבצים".

דוטקום, שנעצר בניו-זילנד ושוחרר בתנאים מגבילים, מנהל בימים אלו קרב משפטי על חירותו, שעיקרו מאבק בבקשת ההסגרה שהגישה ממשלת ארה"ב. אם יוסגר בסופו של דבר, צפוי דוטקום להישפט על עבירות חמורות הכוללת הלבנת כספים, שעונשי המאסר עליהן יכולים להגיע לעשרות שנים.

לפני כשבועיים זכה דוטקום בניצחון זמני, כאשר בית המשפט בניו-זילנד דחה את בקשת ארה"ב לבטל את שחרורו בערבות. בראיון טלוויזיוני שהעניק לפני כשבוע וחצי הכחיש דוטקום את ההאשמות נגדו, ואמר: "אני מטרה קלה. אני ססגוני, הייתי האקר בעברי, אני לא אמריקני. אני לא גוגל. אין לי 50 מיליארד דולר בבנק ונכון לעכשיו אין לי אפילו פני בבנק". ארה"ב הגישה לבית המשפט בניו-זילנד את בקשת ההסגרה הרשמית ב-5 במרץ, אך הדיון בנושא צפוי להתקיים רק באוגוסט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות