אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כתב אישום חמור הוגש נגד בעלי חברה בגין עבירות מס בהיקף של כ-169 מיליון שקל צילום: shutterstock

כתב אישום חמור הוגש נגד בעלי חברה בגין עבירות מס בהיקף של כ-169 מיליון שקל

17 נאשמים, בהם ארבעה בני משפחה אחת מואשמים בעבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסות, תשלום משכורות ב"שחור" ועבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד

13.03.2012, 11:57 | הדר קנה

כתב אישום חמור בגין עבירות מס, שוחד והלבנת הון בהיקף של כ-169מיליון שקל, הוגש היום (ג') נגד חברות מקבוצת 'מקור הפורמייקה' ובעליהן.

כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, נגד 17 נאשמים, בהם 4 מבני משפחת פיסו - מאיר פיסו, יוחאי פיסו, משה פיסו ויפה פיסו, מחיפה והסביבה, וכן נגד חברות מקבוצת "מקור הפורמייקה" אשר בבעלותם.

כמו כן, נתן בית המשפט צו זמני לתפיסת רכוש, בין היתר, נכסי נדל"ן רבים וכספים שבבעלות הנאשמים הנאמדים בסכום של עשרות מיליוני שקלים.

בני משפחת פיסו והחברות בשליטתם מואשמים כי במשך שנים (2003-2010) הוציאו חשבוניות פיקטיביות בסך של כ- 169 מיליון שקל לעסקים ברשות הפלסטינאית ולסין.

עוד מואשמים בני משפחת פיסו בעבירות של הלבנת הון, השמטת הכנסות, תשלום משכורות ב"שחור", עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת פיצוי במרמה בגין נזקים שנגרמו לכאורה למפעל שבבעלות בני המשפחה במלחמת לבנון השנייה, וכן בעבירת שוחד, במטרה לקדם עמדתם לאישורו של צו היטל ההיצף על יבוא של לוחות עץ מצופים מסין.

על פי כתב האישום - ההון אותו צברו הנאשמים כתוצאה מביצוע העבירות המיוחסות להם, שימש את בני המשפחה והחברות שבבעלותם, לרכישת זכויות ונכסים רבים, בהם נדל"ן ומיטלטלין, כאשר בחלק מן המקרים נרשם הרכוש על שמם של הנאשמים.

כתב האישום הוגש בעקבות חקירה מורכבת ורחבת היקף שנמשכה למעלה משנה, שהתנהלה על ידי משרד חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון יחד עם משרד חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ויאח"ה. הוא הוגש באמצעות עורכי הדין ניר ישראל ואסתי ששון מהמחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המיסים.

מעו"ד אודי ברזילי, המייצג את משפחת פיסו, נמסר בתגובה: "כתב האישום היה צפוי לאחר חקירה מאומצת של רשות המסים. יחד עם זאת, רשויות המס לאורך כל התקופה אפשרו למפעל להמשיך לפעול מאחר ומדובר במפעל שמעסיק מאות עובדים באזור הצפון. מדובר בסוגייה מיסויית מורכבת שתתברר בבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
חברים יקרים!!! ...תנו למערכת הצדק לבצע את "עבודה"!!!
הרי ידוע שמס הכנסה עושים הרבה רעש בשביל ליצור תהילה סביב עבודתם ובפועל הם יואשמו בדברים כל כך זוטרים שתהיה פשוט בושה לפרסם ויוריד את יהירותם לשפל כל כך נמוך שאולי סוף סוף ילמד אותם לא להקיז דמם של נחשדים לפני שנשפטו ונמצאו אשמים ע"י בית המשפט.
צחי , אילת  |  15.03.12
לכל התגובות