אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נערה בהשקעה: בת 14 רכשה בית בפלורידה

נערה בהשקעה: בת 14 רכשה בית בפלורידה

ווילו טופאנו יודעת לעשות עסקים. אחרי שחסכה מספיק כסף מקניית פריטים במכירות ביתיות ומכירתם ברווח ברשת, הוציאה הנערה 12 אלף דולר ורכשה בית שעוקל; כעת היא ממשיכה להרוויח מהשכרתו ב-700 דולר לחודש

13.03.2012, 22:19 | סוכנויות הידיעות

היא מעריצה את ליידי גאגא, מתהדרת בקוקו ארוך וחיוך רחב, חייבת לעשות שיעורי בית ועכשיו היא גם סמל להידרדרות המצב בשוק העיקולים של דרום-מערב פלורידה, כמו גם לכושר ההמצאה. "האפינגטון פוסט" פירסם היום את סיפורה של ווילו טופאנו בת ה-14, שרכשה לאחרונה את ביתה הראשון תמורת 12 אלף דולר. טכנית, היא הבעלים של חצי מהבית - אמה, סוכנת הנדל"ן שאנון מור, היא הבעלים של חציו השני, אך ווילו מתכננת לרכוש את כולו בעוד כשנה וחצי באמצעות הכנסותיה מהשכרתו תמורת 700 דולר לחודש.

"בשכונה ובאזור שלי יש הרבה בתים ריקים כי עיקלו אותם", סיפרה ווילו. לפי נתונים של חברת מחקר הבודקת את נתוני הדיור בפלורידה, האזור בו נמצא הבית ספג את אחת הפגיעות הקשות ביותר במדינה - נכון לאוגוסט האחרון, מעל ל-1 מכל 10 בתים באזור מטרופולין פורט מיירס היה בתהליכי עיקול או שכבר עוקל, וכמעט 17% מבעלי הבתים מפגרים בתשלומי המשכנתא ב-90% ויותר.

ווילו בבית שרכשה ווילו בבית שרכשה ווילו בבית שרכשה

כששוק הנדל"ן באזור צנח לשפל, ווילו מצאה דרך להרוויח כסף. בעזרת הסקייטבורד ובני המשפחה שעזרו לה לסחוב פריטים גדולים ("אני בת 14, אסור לי לנהוג"), התחילה הנערה לחפש מציאות במכירות ביתיות ולמכור את המוצרים ברווח.

"באזור שלנו הילדים בגילי בעיקר צורכים סמים, מעשנים ושותים. אני לא ממש תומכת בזה", מסבירה ווילו. במקום זאת היא מבלה את שעות הפנאי שלה במכירות: "אני פעילה ב-recycle.org, קרייגסליסט, מכירות ביתיות, איביי. אני לא סתם מוכרת אותם. אם דברים נשארים אצלי הרבה זמן, אני מודיעה בקרייגסליסט שהם בחינם".

לאחר שחסכה 6,000 דולר ווילו אמרה לאמה שברצונה לרכוש במכרז בית מוזל בשכונה הסמוכה. הבית שרכשה, בית בטון בן קומה אחת שנבנה ב-1959 ושטחו 62 מ"ר, הוא כנראה עסקה טובה - ב-Zillow מעריכים ששוויו עמד על 85 אלף דולר ב-2005, אבל הוא לא היה מוכן לקליטת דיירים. "היה גג, וזה די מפתיע", אמרה ווילו. "אבל לא ממש הייתה רצפה, היו זכוכיות בכל מקום. היו שם ספה מלוכלכת והפוכה, מזרון מלוכלך ועריסה".

הבית שנרכש תמורת 12 אלף דולר הבית שנרכש תמורת 12 אלף דולר הבית שנרכש תמורת 12 אלף דולר

ווילו עשתה עסקה עם משקיע שקנה נכס ולא רצה את מכשירי החשמל הגדולים שהגיעו איתו, ניקתה אותם מ"האוכל הרקוב והמגעיל" והעבירה אותם לבית החדש שלה. היא הסירה את שאריות רצפת הלמינציה, ושכנים המנהלים עסק בתחום הזגגות עשו לה הנחה של 50% על חלונות חדשים לבית. בתמורה ווילו נתנה לבתם סקייטבורד שרכשה באחת העסקאות שלה. "זה ממש מגניב בעיניי", אמרה אמה של ווילו. "נהדר לראות איך ווילו מוצאת אסטרטגיות ורעיונות שונים".

כעת השתיים הן בעלות הבית של זוג המשלם להן 700 דולר בחודש. ווילו לא תיגע בהכנסות שלה מהשכירות עד שתקנה את החלק של אמה בבית ותכסה את הוצאות השיפוצים. כשהיא תהיה בת 18 הנכס יועבר אליה בשלמותו.

"אני לא יכולה להיות הבעלים במסמכים הרשמיים עד גיל 18 כי זה לא חוקי, כאילו", אמרה. אבל לדבריה, הגיל אינו חשוב. "לא משנה מה הגיל שלכם, זה רק מספר. אם אתם יכולים לעבוד כדי לממש מטרה, לקנות בית או מכונית, הגיל לא חשוב. ואם אני אעורר השראה אצל מישהו בגילי או מבוגר יותר, זה בכלל יהיה מגניב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
אני מעריץ אנשים כאלה, שהיזמות זורמת להם בדם
ראשית יש לציין שמחיר הבית היה 24 אלף ולא 12, שנית יש להודות שיתכן והעסקה איננה כה נוצצת כפי שהיא מוצגת בכתבה. אבל דבר אחד בטוח - יש כאן ילדה שחונכה ליזום, לחפש הזדמנויות להשקעה ולהתקדם. כשכל ידידיה יסיימו תיכון, היא תגלגל עסקים במיליונים.
אורן  |  14.03.12
לכל התגובות