אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - ECI: רפי מאור חוזר לתפקיד המנכ"ל צילום: ענר גרין

בלעדי ל"כלכליסט" - ECI: רפי מאור חוזר לתפקיד המנכ"ל

פחות משנה אחרי שהתמנה למנכ"ל ECI צפוי שמעון ברט לפרוש מהתפקיד מסיבות אישיות. יחליף אותו המנכ"ל הקודם רפי מאור המכהן כיום כיו"ר

14.03.2012, 08:53 | אסף גלעד

מנכ"ל ענקית ציוד התקשורת ECI שמעון ברט צפוי לפרוש בקרוב פחות משנה לאחר שהתמנה לתפקיד. הפרישה תיעשה מסיבות אישיות ואינה קשורה למגעים שמקיים תאגיד רוסאטום הרוסי על רכישת החברה. מנכ"ל ECI הקודם רפי מאור, מי שפינה את מקומו לטובת ברט ועבר לשמש כיו"ר החברה ביוני האחרון, צפוי לחזור ולשמש כמנכ"ל החברה.

ECI נחשבת לאחת מחברות ההייטק הגדולות בישראל ומתמחה בפיתוח של ציוד תקשורת לספקיות טלקום. לחברה 2,400 עובדים בישראל ובעולם, והיא מצויה בבעלות שאול שני, מייסד קרן סווארת'. על פי דן אנד ברדסטריט, הכנסותיה של ECI בכל שנת 2011 עמדו על 580 מיליון דולר. הכנסות אלה מהוות ירידה משמעותית ביחס למכירות שרשמה החברה בשנת 2010, ועמדו אז על כ־750 מיליון דולר.

בחודש שעבר נחשף כי שני הציע לתאגיד הרוסי שבבעלות הממשלה הרוסית לרכוש את ECI לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. התאגיד נחשב למקבילה הרוסית לג'נרל אלקטריק האמריקאית ועוסק בהקמת תשתיות חשמל ומכרות, ובהקמת כורים גרעיניים.

על פי הפרסום, התאגיד הרוסי מעוניין לרכוש את הפעילות האזרחית של ECI, המהווה את רוב פעילותה. אם תצא העסקה לפועל עשוי שני להכפיל את השקעתו, היות שב־2007 רכש את החברה עם מספר שותפים הולנדיים לפי שווי של 1.27 מיליאר דולר.

פרישתו של ברט מ־ECI נחשבת למפתיעה, היות שהיא נעשית, כאמור, זמן קצר בלבד לאחר שנכנס לתפקיד. קודם לתפקידו ב־ECI, שימש ברט כמנכ"ל כתר פלסטיק IPG. לפני כן שימש כמנכ"ל חברת VLScom, סטארט־אפ בתחום טכנולוגיות הוידיאו, וניהל את סניף אירופה וישראל בחברת קינטיק סיסטמס, לשעבר ממד ישראל טכנולוגיות.

דובר ECI מסר בתגובה כי מנכ"ל החברה שמעון ברט ביקש לסיים את תפקידו מסיבות אישיות. יו"ר החברה והמנכ"ל לשעבר רפי מאור יחליף אותו בתפקידו בתקופה הקרובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות