אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-BBC: "חשד שהותקפנו בידי האקרים מאיראן" צילום: בלומברג

ה-BBC: "חשד שהותקפנו בידי האקרים מאיראן"

מנהל תאגיד השידור הציבורי שיגר רמז עבה שלפיו משטר האייתולות מעורב במתקפת הסייבר על אתר ה-BBC, על רקע מאמצי איראן למנוע מתושביה גישה למידע

14.03.2012, 11:51 | יוסי גורביץ

המנהל הכללי של ה-BBC, מארק תומפסון, אמר אמש (ד') כי האתר של תאגיד השידור הציבורי הבריטי ספג התקפת סייבר מתוחכמת. אף שתומפסון נמנע מלהאשים ישירות את המשטר בטהרן באחריות ישירה להתקפות, הוא פיזר רמזים עבים המעידים כי משטר האייתולות העומד מאחוריו.

תומפסון אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי המחלקה הפרסית של ה-BBC ספגה בשבועות האחרונים שורה של התקפות, ואף שאין לו הוכחות לכך שההתקפה הנוכחית על הארגון מגיעה בהוראת המשטר האיראני, הוא הגדיר את צירוף המקרים כ"חשוד". הוא ציין כי ה-BBC "נוקט את כל הצעדים האפשריים, כפי שתמיד עשינו, כדי לוודא שהשירות החיוני הזה ימשיך להגיע לאנשים הזקוקים לו".

בשבועות האחרונים עצר המשטר האיראני שורה של כתבים המדווחים עבור ה-BBC בפרסית, כשהוא מגרש את חלקם ומאיים על אחרים במאסר. המשטר משבש את שידורי הטלוויזיה של ה-BBC לאיראן בעקביות, ותומפסון אמר כי לאחרונה התרחש ניסיון משולב לשבש שני שידורי לוויין של הארגון, תוך הצפת המרכזיה בלונדון בשיחות. תוך כדי מאמצי השיבוש הללו, התרחשה גם התקפת הסייבר.

השידורים של ה-BBC אסורים רשמית באיראן, ורק מי שמחזיק בחיבור לוויין בלתי-חוקי יכול לקלוט אותם. עם זאת, ל-BBC יש היסטוריה ארוכה של שידורים באיראן ואליה, והשירות מילא תפקיד מפתח בדיווחים על נסיון המהפכה הירוקה ב-2009.

האקרים איראנים כבר תקפו בעבר מטרות של האופוזיציה ברפובליקה האיסלאמית, כמו גם מטרות במערב: בתחילת 2011 התפרסם ההאקר האיראני "קומודהאקר", שזיהה עצמו במפורש עם משטר חמינאי, לאחר שפרץ לשירות האבטחה של חברת קומודו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות