אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליגת הכדורגל בפורטוגל תורחב; זכויות השידור יימכרו בהסכם קולקטיבי צילום: איי אף פי

ליגת הכדורגל בפורטוגל תורחב; זכויות השידור יימכרו בהסכם קולקטיבי

בנפיקה, פורטו וספורטינג ליסבון, הגדולות של הכדורגל הפורטוגלי, יפנו לבתי המשפט בפורטוגל ואירופה כדי למנוע הפסקת שיטת מכירת זכויות השידור הקולקטיבית

14.03.2012, 18:20 | סוכנויות הידיעות

ליגת הכדורגל הפורטוגלית (LPEF) אישרה את הרחבת הליגה (Primeira Liga) ל-18 קבוצות, לאחר שהנשיא מריו פיגיירדו (Mario Figueiredo) איים להעביר את מלחמתו בריכוזיות של זכויות השידור של הליגה לבתי המשפט האירופיים.

בזכות ההרחבה יצטרפו לליגת העל 2 קבוצות נוספות, מדובר למעשה בשתי הקבוצות שיסיימו אחרונות העונה אך ינצלו מירידה. "מועצת נשיאי הקבוצות של הליגה אישרה הרחבה של הטורניר ל-18 קבוצות בעונת 2012-13", נמסר בהצהרה שפרסמה LPEF. סוכנות רויטרס דיווחה כי הדיון הוביל לחילופי דברים קשים בין נציגי הקבוצות, כאשר חלק מהקבוצות התעקשו שיערערו על ההרחבה המוצעת. ההחלטה עדיין זקוקה לאישור התאחדות הכדורגל הפורטוגלית ומועצת הספורט הלאומית של המדינה.

פיגיירדו הציב את הרחבת הליגה ושינוי מודל זכויות השידור כשני היעדים המרכזיים שלו בעת בחירתו לתפקיד בתחילת השנה. פורטוגל, בדומה לשכנתה ספרד, מאפשרת לקבוצות למכור באופן פרטני את זכויות השידור שלהן. כתוצאה מהמודל הזה שלוש הקבוצות הגדולות במדינה – פורטו, בנפיקה וספורטינג ליסבון – גורפות מחצית מההכנסות השנתיות מזכויות השידור, שמוערכות ב-75 מיליון יורו.

 

על אף ההתנגדות שהביעו בנפיקה ופורטו, ה-LPFP תמכה בפיגיירדו גם בהכנת תלונה לאיחוד האירופי בנוגע לזכויות השידור הנוכחיות שמעניק יתרון למועדונים הגדולים של פורטוגל. פיגיירדו שואף להפוך את הליגה לצד היחיד שמנהל את המשא ומתן על זכויות השידור של הליגה. "זה היה יום היסטורי, הצלחנו להשיג תמיכה לשאלה מבנית ותלונה אפשרית לסיום המונופול של זכויות השידור", מסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות