אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קשיים במגעים להסדר: לאומי דורש מקמן פירעון מיידי של הלוואה בגובה 20 מיליון שקל

קשיים במגעים להסדר: לאומי דורש מקמן פירעון מיידי של הלוואה בגובה 20 מיליון שקל

ההלוואה שהוענקה לחברה בת של קמן, מובטחת בשיעבוד שוטף על נכסי החברה, כך שאם תסרב קמן לפרוע אותה, יוכל הבנק לממש מנכסיה

15.03.2012, 21:51 | שהם לוי

קמן אחזקות, הנמצאת בשליטת רוני אלרואי, מתרחקת מהסדר חוב עם הבנקים וכתוצאה מכך גם ממתווה ההסדר עליו חתמה עם מחזיקי האג"ח.

קמן הודיעה, כי המו"מ שהיא מנהלת עם בנק לאומי על חוב של 60 מיליון שקל לא נשא פרי. במסגרת המו"מ ניסו קמן ולאומי להגיע להבנות בנוגע לסכומים שייפרעו באופן מיידי, מתוך אותה הלוואה. קמן מצידה שינתה את הצעתה כלפי לאומי והדגישה בפניו שהתמורה שהיא מציעה עדיפה מבחינתו בכל תרחיש אחר בו היא תפורק.

כך או כך, החברה מציינת שתיתכן סטייה מהותית מהסיכומים העקרוניים שאליהם הגיעה עם יתר הבנקים וביניהם בנק דיסקונט.

לפי מתווה הסדר החוב עם הבנקים שפרסמה קמן באמצע פברואר, בנק דיסקונט יכול לקבל את כל הסכום שלו חייבת החברה בסך של 72.5 מיליון שקל, כאשר יפרע סכום של 15 מיליון שקל מהאשראי שיוזרם לחברה על ידי אלרואי וסך נוסף של 15 מיליון שקל יופקד בפיקדון משועבד לטובת הבנק וישמש את צרכי קבוצת קמן לתשלומים שונים.

בנוסף, לגבי 12.5 מיליון שקל תינתן תקופת גרייס על קרן וריבית עד 2014 ובגין סך של 7.5 מיליון שקל תבוצע המרת מניות החברה בת, קמן קפיטל. בגין היתרה בסך של 22.5 מיליון שקל תבוצע המרה של החוב למניות קמן המהוות 10% מהון המניות.

לפועלים ולאומי, להם חייבת קמן 135 מיליון שקל, החברה הציעה פרעון של 29 מיליון שקל מעסקת מנדלסון, במסגרת הסדר החוב עימם כשהיתרה תומרה חלקית ל-22% ממניות קמן אחזקות, 6% ממניות חברת הבת ישאל, ופריסה של חלק מהחוב (גרייס) עד 2014.

בנק לאומי הודיע לקמן אחזקות כי הוא אינו מחדש הלוואה לחברה בת שלה הפועלת בתחום סחר המתכות. מדובר בהלוואה של 20 מיליון שקל לטווח קצר, אותה מעמיד לאומי לפירעון מיידי בתוך 7 ימים. במידה ולא תפרע קמן את הלוואה, ינקוט בנק לאומי בצעדים משפטיים כלפי החברה. קמן עצמה ציינה שהיא אינה ערבה לחוב של החברה בת.

ההלוואה מובטחת בשיעבוד צף על נכסיה של החברה בת. המשמעות היא שבמידה וקמן מסרבת להחזיר את ההלוואה, יוכל הבנק לממש מנכסי החברה בת כדי לפרוע אותה.

למרות שקמן קיבלה כבר לפני מספר חודשים את הסכמת מחזיקי האג"ח סדרה ג' (הסדרה הגדולה בהיקף של 57 מיליון שקל). ההסדר, בו התחייב אלרואי להזרים כ-30 מיליון שקל לחברה, מותנה באישור הבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות