אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"משה אשר לא צריך תקופת הכשרה של שנה ברשות המסים" צילום: אלכס קולמויסקי

"משה אשר לא צריך תקופת הכשרה של שנה ברשות המסים"

מקורביו על הצעת הפשרה שתגיע מחר לאישור הממשלה: "המטרה היא לא להכשיר את אשר. הוא לא צריך תקופת הכשרה של שנה. ועדת האיתור ובג"ץ קבעו שיש לו את ההכשרה המתאימה להיכנס לתפקיד מנהל רשות המסים כבר מחר"

17.03.2012, 19:53 | הדר קנה
הצעת הפשרה בעניין מינוי מנהל רשות המסים תעלה מחר להצבעה בישיבת הממשלה. לפי ההצעה, דורון ארבלי ששימש כמנהל זמני של הרשות בארבעת החודשים האחרונים, יישאר מנהלה הקבוע למשך השנה הקרובה, ולאחריה יחליף אותו משה אשר.

ההצעה צפויה להיות מאושרת פה אחד, אך הדרך אליה היתה רוויה במתחים ובמלחמות פנימיות. מאז קיבל בג"ץ את עתירתו של משה אשר לפני יותר מחודש והמליץ על מינויו כמנהל רשות המסים, ניסה שר האוצר יובל שטייניץ לטרפד את ההצעה. שטייניץ טען בפני בג"ץ כי לאשר, ששימש עד כה כפקיד שומה למפעלים גדולים ברשות המסים, אין ניסיון ניהולי מספק המתאים לתפקיד.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הוריד לפני כשבועיים מסדר היום את הצבעת השרים על מינוי אשר, לאחר שהבין כי שטייניץ צפוי להצביע נגד המינוי וכי הוא שכנע בכך גם את רוב שרי הממשלה. וינשטיין החליט שלא לאפשר לשר האוצר לטרפד את החלטת בג"ץ וחיפש דרכים לפתור את העניין.

את הצעת הפשרה גיבש שר האוצר לאחר היוועצות עם היועץ המשפטי לממשלה ובהסכמתו. בימים הקודמים לפשרה פנו לאשר גורמים ממשרד המשפטים ושאלו אותו האם יהיה מוכן לפשרה מסוג זה והוא נתן את הסכמתו.

כדי להצדיק את הפשרה אמר שר האוצר כי בשנה הקרובה ישמש אשר כמשנה למנהל הרשות "כדי שיצבור את הניסיון הניהולי הנדרש לתפקיד”. מקורביו של אשר התקוממו על רמיזת השר ואמרו: "המטרה היא לא להכשיר את אשר. הוא לא צריך תקופת הכשרה של שנה. ועדת האיתור ובג"ץ קבעו שיש לו את ההכשרה המתאימה להיכנס לתפקיד כבר מחר".

מנגד, המקורבים מעידים כי אשר מוכן "לבלוע את הצפרדע" לטובת אישור המינוי וסיום הפרשה הממושכת. אחד ממקורביו אמר ל"כלכליסט" כי "בסופו של דבר ועדת האיתור, בג"ץ וכעת גם השר והממשלה הצביעו למינויו פה אחד. אשר התנהל בצורה ממלכתית לאורך כל התהליך, והשיא היה בהסכמתו לדחות את כניסתו לתפקיד בשנה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות