אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כצפוי, הממשלה אישרה את מינוי דורון ארבלי למנהל רשות המסים לשנה צילום: ישראל מלובני

כצפוי, הממשלה אישרה את מינוי דורון ארבלי למנהל רשות המסים לשנה

משה אשר ימונה למנהל קבוע לרשות המסים מה-18 במרץ 2013. שטייניץ: "רשות המסים תמשיך בשנה הבאה לשגשג תחת הנהגתו הנמרצת של ארבלי"

18.03.2012, 11:42 | הדר קנה

לאחר 8 חודשים הסתיימה הסאגה: הממשלה אישרה הבוקר את המינוי של דורון ארבלי כמנהל רשות המסים בשנה הקרובה ואת כניסתו של משה אשר בעוד שנה. זאת על פי הצעה שגובשה ע"י שר האוצר לאחר היוועצות ובהסכמת היועץ המשפטי לממשלה.

בהתאם להחלטה, דורון ארבלי המכהן זה חצי שנה כמ"מ מנהל הרשות, ימונה למנהל רשות קבוע עד ל-18 במרץ 2013. משה אשר ימונה למנהל קבוע לרשות המיסים מה-18 למרץ 2013 ואילך.

הדרך אל ההחלטה במתחים ומלחמות פנימיות. מאז קיבל בג"ץ את עתירתו של משה אשר לפני למעלה מחודש והמליץ על מיניו כמנהל רשות המסים, ניסה שר האוצר יובל שטייניץ לטרפד את ההצעה. שטייניץ טען לאורך כל הדרך ובפני בג"ץ כי לאשר, ששימש עד כה כפקיד שומה למפעלים גדולים ברשות המסים, אין ניסיון ניהולי מספק המתאים לתפקיד.

כעת מנסה השר להלבין את הפשרה בכך שאומר כי בתקופה של השנה הקרובה יישמש אשר כמשנה למנהל הרשות "על מנת שיצבור את הניסיון הניהולי הנדרש לתפקיד”.

לפני כשבועיים היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין הוא זה שהוריד מסדר היום את הצבעת השרים על מינוי אשר,, לאחר שהבין כי שטייניץ צפוי להצביע נגד המינוי ושיכנע בכך גם את רוב שרי הממשלה. ויינשטיין החליט שלא לאפשר לשר האוצ ר לטרפד את החלטת בג"ץ וחיפש דרכים לפתור את העניין לטובת כל הצדדים.

ביולי 2011 בחרה ועדת האיתור, בראשותו של מנכ"ל האוצר דאז חיים שני, פה אחד במשה אשר למנהל רשות המסים. שטייניץ סרב לקבל את החלטת ועדת האיתור שהוא עצמו מינה ועיכב את מינויו של אשר בדרכים שונות.

הרקע להתנהלות הסבוכה בעניין הוא רצונו המקורי של שטייניץ למנות למנהל הרשות את איש שלומו משה טרי, יו"ר רשות ניירות ערך לשעבר, שכפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", לא עמד בדרישת הסף של נציבות המדינה לתפקיד – ניסיון של עשר שנים לפחות בתחום המסים.

במקביל החליט אשר שלא לוותר והגיש בסוף אוקטובר האחרון עתירה לבג"ץ, שקיבל את עתירתו של אשר והורה על שטייניץ להביא את ההמלצה על מינוי אשר בפני הממשלה.

לאחר ההצבעה אמר שטייניץ: "רשות המיסים תמשיך בשנה הבאה לשגשג תחת הנהגתו הנמרצת של דורון ארבלי. בזמן זה יכהן משה אשר כמשנה למנהל וכחבר הנהלה, ובעוד שנה יכנס לתפקידו ויוביל את רשות המיסים הלאה. אני מאחל לשניהם הצלחה רבה ומאמין ביכולתם לקדם את רשות המיסים להישגים חדשים בעתיד".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות