אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שובן של מכוניות הפאר: דוטקום עשוי לקבל את רכושו בחזרה צילום: בלומברג

שובן של מכוניות הפאר: דוטקום עשוי לקבל את רכושו בחזרה

טעות מנהלית שביצעה משטרת ניו זילנד מעמידה בספק את המשך החרמת נכסיו של מייסד מגה-אפלוד - המוערכים ביותר מ-200 מיליון דולר. בין הנכסים גם "אחוזת דוטקום" המפוארת, וכן אוסף של 18 מכוניות ואופנועי יוקרה

18.03.2012, 17:08 | הראל עילם
המולטי-מיליונר קים דוטקום, מייסד אתר ההורדות מגה-אפלוד, עשוי לקבל בחזרה את רכושו מידי ממשלת ניו זילנד. לפי ה"ניו זילנד הראלד", השופטת ג'ודית פוטר פסלה את צו המניעה המקורי שהוגש נגד דוטקום וקבעה שהוא "בטל לחלוטין". הניצב הראשי פיטר מרשל הודה שהמשטרה המקומית ביצעה טעות אדמיניסטרטיבית בהגשת המסמכים, ובעקבותיה רכושו הרב של דוטקום צפוי לחזור אליו.

לפני כחודשיים פשטה יחידת הלוחמה בטרור של ניו זילנד על אחוזתו של דוטקום, עצרה אותו ומעורבים נוספים בהפעלת האתר - ובמקביל הוסר מגה-אפלוד מהרשת. דוטקום, ששוחרר בינתיים בתנאים מגבילים, מחכה כעת לפתיחת הליכי הסגרתו לארה"ב באוגוסט - שם הוגש נגדו כתב אישום בגין הונאה והפרת זכויות יוצרים.

הרשויות בניו זילנד החרימו את כל נכסיו של דוטקום, המוערכים ביותר מ-200 מיליון דולר. הם כוללים בין השאר אחוזה בשווי 30 מיליון דולר (כיום מתגורר דוטקום בדירה קטנה ששכר בסמוך לאחוזה), חמש טלוויזיות עם מסכים גדולים מ-80 אינץ', אוסף של 18 מכוניות ואופנועי יוקרה וכן אופנועי מים וסקי.

השופטת ביקרה את החלטתם של הניצב ושל התובע הכללי, כריס פינלייסון, להגיש צו מניעה שבו לנאשם אין הזדמנות להתגונן בפניו. צווים מסוג זה מוגשים בדרך כלל במקרים של חשד להימלטות או פשעים חמורים. מספר ימים לאחר מכן, ציינה השופטת, משרד התובע הכללי ניסה להגיש מחדש את צו המניעה, במתכונת ההולמת יותר את נסיבות המקרה – ואז רשם שוב את כל נכסיו של דוטקום, שכבר הוחרמו.

אחוזת דוטקום. תחזור לבעליה?, צילום: רויטרס אחוזת דוטקום. תחזור לבעליה? | צילום: רויטרס אחוזת דוטקום. תחזור לבעליה?, צילום: רויטרס

פוטר הודיעה שהיא תקבע בקרוב האם הצו החדש, שהתקבל עד כה באופן זמני, יבוטל גם הוא – מה שידרוש מהממשלה להחזיר לדוטקום את כל נכסיו. עורך הדין וילי אקל, סנגורו של מייסד מגה-אפלוד, אמר כי על הממשלה להשיב את רכושו של מרשו, לאחר שהוא הוחרם "בצורה לא חוקית ולא הוגנת". החלטת השופטת, לפי ה"הראלד", יכולה להחשב כניצחון משפטי מבחינת דוטקום - לאחר שכבר השיג שחרור בערבות למרות התנגדות התובע הכללי.

דוטקום אמר לאחרונה לאתר TorrentFreak כי למגה-אפלוד היו לקוחות "רבים" בקרב הממשל האמריקאי, כולל במשרד המשפטים ובסנאט. בשיאו, מגה-אפלוד חלש על 4% מכלל תעבורת הרשת, ולפי כתב התביעה נגד היזם גרף 175 מיליון דולר בשבע השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות