אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל אסרה את יציאתם של 17 בכירים בחברת הנפט שברון צילום: אי פי אי

ברזיל אסרה את יציאתם של 17 בכירים בחברת הנפט שברון

בית המשפט החרים את דרכוני עובדי החברה ואסר את יציאתם מהמדינה במסגרת חקירת דליפה מלפני חצי שנה. חששות מפני דליפה נוספת באזור

18.03.2012, 20:32 | סוכנויות הידיעות

בית המשפט בברזיל אסר בסוף השבוע על 17 בכירים בענקית הנפט שברון וחברת הקבלן שלה טרנס־אושן לעזוב את המדינה, זאת במסגרת חקירת תקרית דליפת נפט שאירעה שם בנובמבר אשתקד.

לפי דיווח של סוכנות רויטרס, הפרקליטות בברזיל נערכת להגיש כתב אישום נגד אותם בכירים, ולהאשים את כולם בעבירות פליליות הקשורות לדליפה. את הדברים מסר דובר הפרקליטות בברזיל אדוארדו אוליביירה.

לפי הדיווח, המנהל האזורי של שברון בברזיל ג'ורג' בק ועוד 16 בכירים נדרשו להעביר את הדרכונים שלהם למשטרה בתוך 24 שעות. בין הבכירים שיציאתם נאסרה נמנים 5 אזרחי ארה"ב, 3 אזרחי אוסטרליה, 2 אזרחי צרפת, 2 אזרחי קנדה ובריטניה ו־5 אזרחי ברזיל עצמה. מחברת שברון נמסרה הודעה לקונית בה נאמר כי "אנחנו נגן על החברה ועל עובדיה".

בתוך כך, דווח כי בעוד מתנהלת החקירה בפרשת הדליפה מלפני כחצי שנה, גילה חיל הים הברזילאי כתם נפט חדש סמוך לפרויקט הימי "פרייד", המנוהל על ידי שברון. הכתם נובע ככל הנראה מדליפה קלה מהקידוח המתנהל במקום. החברה הודיעה בתגובה שהעבודות בפרויקט הופסקו כיממה לפני גילוי כתם הנפט על ידי הצבא וכי הדבר בוצע בתיאום עם רשות הנפט הלאומית של ברזיל שעודכנה על דליפה אפשרית.

יש לציין כי מדובר באותו קידוח (במרחק של כ־120 ק"מ מחופי ריו דה ז'נרו) שבו התרחשה הדליפה בנובמבר אשתקד, אז נשפכו לים מעל 3,000 חביות נפט. ממשלת ברזיל הגישה תביעה על סך 11 מיליארד דולר נגד שברון תוך שהיא מדגישה כי מדובר באחד האסונות האקולוגיים בתולדות המדינה. בעקבות התקרית אסרה ברזיל על שברון לבצע קידוחים חדשים במדינה תוך שהיא מאשימה אותה ברשלנות.

שברון האמריקאית היא מפיקת הנפט השלישית בגודלה בברזיל. את עבודות הקידוח עבורה מבצעת חברת טרנס־אושן ותפוקתן היומית של שתי החברות באזור מוערכת ב־79 אלף חביות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות