אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצבעה על רפורמת המרפסות שוב מעוכבת: הפעם בגלל ש"ס צילום: מיקי אלון

ההצבעה על רפורמת המרפסות שוב מעוכבת: הפעם בגלל ש"ס

המפלגה דורשת מראש הממשלה לקבל תוספת תקציבית לצרכי מצביעיה, בדומה לישראל ביתנו שככל הנראה הסכימה לשוב להצביע בעד הרפורמה בתמורה לכמיליארד שקל שיוקדשו לעולים

19.03.2012, 13:59 | שי פאוזנר

ושוב מעוכבת ההצבעה על רפורמת המרפסות - לאחר סיכום בין נתניהו לליברמן שהיה אמור לאפשר את החזרה להצבעה על הרפורמה בחוק התכנון והבנייה, שוב נעצר היום (ב') התהליך. הפעם, על רקע דרישת ש"ס לקבל תופסת תקציבית לצרכי מצביעיה - כמו ההבטחות שקיבל ליברמן. נציין כי ההערכות הן שנתניהו הבטיח לליברמן כמיליארד שקל מתקציב המדינה להקמת הוסטלים לקשישים עולים ואמהות חד הוריות.

הבוקר, למרות ניסיונות האופוזיציה לשכנע את ישראל ביתנו להמשיך להתנגד לאישור רפורמת המרפסות, הגיעו בנימין נתניהו והשר אביגדור ליברמן להסכמות לפיהן תשוב ישראל ביתנו להצביע בעד הרפורמה והדיונים יתחדשו. המאבק של ישראל ביתנו בדרישה להוסיף את "מיצוי כושר ההשתכרות" לקריטריונים לרכישת דירות בנות השגה במסגרת הרפורמה בחוק התכנון והבנייה הגיע לסיומו בעקבות המגעים הקדחתניים בין לשכת נתניהו ואנשי ישראל ביתנו.

נזכיר כי נתניהו וש"ס לחצו בשבועות האחרונים לסיום אישור החוק החדש בוועדת הפנים והכלכלה כדי להביא את החוק לקריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת כבר בתחילת מושב הכנסת הבא במאי. שר החוץ אביגדור ליברמן הותקף בימים האחרונים על כך שהוא מעדיף דיל בו תקבל המפלגה שלו תקציב של מאות מיליוני שקלים לתמיכה בעולים, על הצורך בהוספת כושר ההשתכרות לקריטריונים במסגרת הרפורמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות