אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לב לבייב: "שוק הנדל"ן במוסקבה התאושש לחלוטין מהמשבר הפיננסי" צילום: סיון פרג'

לב לבייב: "שוק הנדל"ן במוסקבה התאושש לחלוטין מהמשבר הפיננסי"

את הדברים אמר לבייב במסגרת הדוחות הכספיים של אפי פיתוח בהם דיווחה החברה כי הכניסה 65 מיליון דולר מהקניון אפימול ב-2011

19.03.2012, 15:30 | שי סלינס

"שוק הנדל"ן במוסקבה התאושש לחלוטין מהמשבר הפיננסי ב-2008 - 2009 ומפגין מגמת צמיחה חזקה במונחי הכנסות משכירות, נכסים להשקעה ותנאי המימון", כך אמר לב לבייב בסמוך לפירסום הדוחות הכספיים של אפי פיתוח בלונדון.

לבייב התייחס לדוחות של החברה והוסיף כי "2011 הייתה שנה משמעותית מאוד לאפי פיתוח עם פתיחת הקניון במוסקבה. בנוסף קיבלנו אור ירוק ממשטרת מוסקבה לגבי בניית מתחם משרדים חדש בעיר באזור שעד עכשיו אסור היה לבנות. אנו מביטים קדימה בביטחון - שוק הנדל"ן במוסקבה התאושש לחלוטין מהמשבר הפיננסי. בתוך כך אנחנו צופים כי תנועת המבקרים באפימול תגיע לשיא לקראת סוף השנה".

עוד עולה מהדוחות כי אפי פיתוח הכניסה 65 מיליון דולר מקניון אפימול במוסקבה במהלך 2011. הפתיחה הראשונית של הקניון הייתה בדיוק לפני שנה, בעוד שהפתיחה הרשמית התבצעה לפני כחצי שנה.

אפי פיתוח שיערכה את שווי הנכסים שבבעלותה בשנה שעברה ל-269 מיליון דולר, בהשוואה ל-76 מיליון דולר ב-2010. עיקר הערכת השווי נבעה מפתיחת אפימול ומרכישת חלקה של עיריית מוסקבה בקניון.

קניון אפימול קניון אפימול קניון אפימול

בשורה התחתונה החברה שבשליטת לב לבייב הציגה רווח נקי של 172 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 26 מיליון דולר ב-2010. העלייה ברווח הנקי נבעה בעיקר מזינוק של 78% ברווח מהשכרת נכסם והפעלתם (NOI) בהשוואה לשנה שעברה.

עוד עולה מהדוחות כי ממוצע המבקרים בקניון בשנה שעברה מאז ההפעלה המלאה של הקניון במאי האחרון עמדה על כ-30 אלף איש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות