אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - נושפים בעורף של פסגות: דש איפקס מנהלת מו"מ מתקדם למיזוג עם מיטב צילום: בועז אופנהיים

בלעדי ל"כלכליסט" - נושפים בעורף של פסגות: דש איפקס מנהלת מו"מ מתקדם למיזוג עם מיטב

דש איפקס תחזיק ב-55% ממניות השליטה ואילו מיטב תחזיק ב-45%, כשגאון אחזקות תמכור את מניותיה בחברה הממוזגת מיטב-ישיר-גאון. בית ההשקעות הממוזג ינוהל על ידי אילן רביב, מנכ"ל מיטב, וידין ענתבי, שמכהן כמנכ"ל דש איפקס

19.03.2012, 16:11 | גולן חזני
בית ההשקעות דש איפקס ובית ההשקעות מיטב-ישיר-גאון מנהלים משא ומתן מתקדם למיזוג. ל"כלכליסט" נודע כי המגעים מתנהלים בימים האחרונים בחשאיות רבה, והמו"מ צפוי ליצור את בית השקעות פרטי ענק שיתחרה בפסגות. דש איפקס תחזיק ב-55% ממניות השליטה ואילו מיטב תחזיק ב-45%, כשגאון אחזקות תמכור את מניותיה בחברה הממוזגת מיטב-ישיר-גאון.
 

הדירקטוריונים של דש איפקס ומיטב מנהלים דיונים לאישור פרטי המיזוג. בית ההשקעות הממוזג ינוהל על ידי אילן רביב, מנכ"ל מיטב, וידין ענתבי, שמכהן היום כמנכ"ל דש.

צילום: אוראל כהן
צבי ואבנר סטפק בעלי בית ההשקעות מיטב צילום: אוראל כהן

לפני כשלושה שבועות, חמישה חודשים לאחר שהודיעו על פרישה, עידו נויברגר ו-ויקטור שמריך, המנכ"לים המשותפים של דש-איפקס, נתבקשו להאריך את כהונתם עבור 1.5 מיליון שקל לתקופה של שלושה חודשים. כפי שנודע ל"כלכליסט", קובי לוינסון, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות דש, סירב להצעתו של אלי ברקת, בעל השליטה בדש איפקס, להחליף את נויברגר ושימריך.

ברבעון השלישי רשם דש-איפקס רווח נקי של 1.5 מיליון שקל בלבד, ומדובר בצניחה של עשרות אחוזים ביחס לרווח של 32.3 מיליון שקל ברבעון הקודם. זאת למרות שהוצאות המימון של דש לאורך הרבעון הצטמצמו בכ-40% ביחס לרבעון הקודם לרמה של כ-6 מיליון שקל. סך ההכנסות של דש איפקס ברבעון ירדו מרמה של כ-130 מיליון שקל ברבעון השני לכ-116 מיליון שקל ברבעון שחלף.

צבי סטפק, יו"ר ובעלי מיטב, הביע לאחרונה את התנגדותו להפחתת תקרת דמי הניהול בקופות הגמל ל-1.05%. סטפק אמר בדיון בוועדת המשנה לביטוח של ועדת הכספים כי "גם חברי הכנסת זקוקים לחינוך פיננסי. לו היו עוברים חינוך פיננסי, ייתכן שלא היו מקבלים החלטה להוריד את תקרת דמי הניהול בקופות הגמל לפני שבועות אחדים. בתחילת הקדנציה הנוכחית פניתי לוועדת הכספים בהצעה שהח"כים יעברו הכשרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות