אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התנועה לאיכות השלטון: ״לבדוק בחירת היועצת המשפטית במשרד התקשורת" צילום: מיקי אלון

התנועה לאיכות השלטון: ״לבדוק בחירת היועצת המשפטית במשרד התקשורת"

טוענת כי חשיבותה של המשרה דורשת ביצוע מכרז חיצוני, ודורשת לקבל את פרטי המכרז הפנימי והשיקולים של הוועדה שבחרה בעו"ד דנה נויפלד

19.03.2012, 16:25 | גילעד נס

התנועה לאיכות השלטון ממשרד המשפטים, שר התקשורת, נציב שירות המדינה וחברי ועדת הבחירה לספק הסברים על בחירתה של עו״ד דנה נויפלד לתפקיד היועצת המשפטית הבאה במשרד התקשורת. בשבוע שעבר חשף "כלכליסט" את בחירת עו"ד נויפלד לתפקיד.

התנועה טוענת כי במיוחד לאור חשיבותה של הלשכה המשפטית במשרד התקשורת, ולאור הביקורת שמתח עליה בג״ץ בענין ניהול אגרת התדרים (ביקורת שבעקבותיה אף נאלץ המשרד להחזיר ישרות מיליוני שקלים לחברות הסלולר), יש להקפיד ולאתר מועמד שיענה על הצרכים הספציפיים של הלשכה המרכזית בזמנים אלו.

נויפלד משמשת בתפקידה הנוכחי כשבע שנים, וליוותה את כל המהלכים שביצעו שרי התקשורת בשנים האחרונות, ובמיוחד בתקופתו של השר כחלון, ולפיכך בחירתה לא התקבלה בהפתעה. לאחר בחירתה אמרו מקורבים למשרד התקשורת כי נסיונה בתחום יסייע לה להשתלב במהירות בעבודת משרד התקשורת, הנדרש להאיץ את הטיפול במספר נושאים מהותיים.

התנועה לאיכות השלטון מלינה בפנייתה על כך שהליך הבחירה הסתפק במכרז פנימי בקרב משרדי הממשלה ולא נפתח למכרז חיצוני. בנוסף, מציינת התנועה כי נויפלד משמשת כעת כרפרנטית התקשורת במשרד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, תפקיד זהה לזה שמילאה היועצת המשפטית הקודמת של משרד התקשורת, עו״ד נגה רובינשטיין, ולפיכך, טוענת התנועה, ״דבר זה מעורר תחושה לא נוחה של מעין מסלול קידום מובנה״.

התנועה אף מציינת כי נויפלד התמודדה בעבר על משרת היועצת המשפטית של המועצה לכבלים ולווין אך לא זכתה בה. התנועה דורשת לקבל את פרטי המכרז, הקריטריונים, למתמודדים ופרוטוקול ההחלטה של ועדת הבוחנים שבחרה בנויפלד.

ממשרד התקשורת נמסר בתגובה: "ההליך נוהל בידי נציבות שירות המדינה, וחזקה עלינו שההליך נוהל בצורה התקינה ביותר, בדומה להליכים מכרזיים דומים". טרם התקבלה תגובת נציבות שירות המדינה.

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "כמתחייב מהוראות תקנון שירות המדינה, למשרה פורסם מכרז בין-משרדי. בוועדת הבוחנים רואיינו שבעה מועמדים,כאשר כולם ענו על כל דרישות התפקיד למשרה זו, והמועמדת דנה נויפלד נבחרה פה אחד על ידי כל חברי הוועדה. חברי הוועדה ציינו, בין יתר הנימוקים, כי הוועדה התרשמה ביותר מן הידע המקצועי והניסיון שלה בתחומי התקשורת הרלוונטיים לעבודת המשרד, לרבות יכולת התמודדות בטווח המיידי עם האתגרים העומדים בפני המשרד. לאור האמור לעיל, לא ברורות טענות התנועה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות