אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: ההצבעה על רפורמת המרפסות לא תבוצע במושב הכנסת הנוכחי צילום: מיקי אלון

סופית: ההצבעה על רפורמת המרפסות לא תבוצע במושב הכנסת הנוכחי

אנשי נתניהו לא הצליחו להגיע להבנות שיאפשרו את תמיכת ישראל ביתנו וש"ס במאבק על הקריטריונים לקבל דירות מוזלות. ראש הממשלה: "החלטתי שיש לבחון לעומק את נושא קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות"

20.03.2012, 13:02 | שי פאוזנר

"החלטתי שיש לבחון לעומק את נושא קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות ולכן השלמת ההצבעה בכנסת על הרפורמה תדחה למושב הכנסת הבא", כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ההצבעה על חוק התכנון והבנייה החדש, המוכר כרפורמת המרפסות, לא תבוצע במושב הכנסת הנוכחי לאחר שנתניהו לא הצליח להגיע להבנות שיאפשרו את תמיכת ישראל ביתנו וש"ס במאבק על הקריקטריונים לקבל דירות מוזלות בחסות הממשלה.

בימים האחרונים ניסו נתניהו ואנשיו לשכנע את הצדדים הניצים, להסכים כי ההחלטה בעניין הקריטריונים תתקבל בהצבעה בממשלה. זאת לאחר שישראל ביתנו דרשה כי הם לא יתקבלו בהחלטה של פורום מצומצם של ראש הממשלה, שר השיכון ושר האוצר.

אולם ביממה האחרונה, החליטה ישראל ביתנו לחזור בה מהסכמה שטענו במשרד ראש הממשלה כי השיגו עימה, לפיה הקריטריונים שיוצבו להצבעה בממשלה יכללו רק את הדירות בהישג יד שייבנו בעקבות הרפורמה. ישראל ביתנו החליטה אתמול לדרוש לפתוח להצבעה מחדש גם את הקריטריונים לקבלת דירות במכרזי מחיר למשתכן של משרד השיכון - למרות שכבר נקבעו ואושרו על ידי מועצת מינהל מקרקעי ישראל ומשרד האוצר. אלה דירות שיוקמו בקרקעות של המדינה אשר יימכרו לקבלנים שיתחייבו למחיר דירה הנמוך ביותר. המאבק נסוב סביב ההחלטה לקבוע כי מיצוי כושר ההשתכרות איננו חלק מהקריטריונים להשתתף ברשימת זכאי משרד השיכון לדירות הללו. כלומר, אין צורך להוכיח כי מקבלי הדירות עובדים כלל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
וזה רק מוכיח כמה חשוב שמפלגת ישראל ביתנו תהיה חזקה יותר מהחרדים
נכון להיום, לישראל ביתנו יש 15 מנדטים, ואילו לשתי המפלגות החרדיות יחד יש 16 מנדטים. זהו אינטרס עליון של הציבור הציוני-יצרני להביא את ישראל ביתנו למספר מנדטים גבוה יותר מזה של הגוש החרדי כבר בבחירות הבאות! חשוב לזכור: מפלגת העבודה מייצגת את הועדים הגדולים (המהווים בעיה גדולה לכשעצמם), ואין לה כל כוונה לפעול נגד הפרזיטיזם החרדי; קדימה מדברת יפה באופוזיציה, אבל ברגע האמת סירבה להקים קואליציה של שלושת המפלגות הגדולות (בלי השמאל הקיצוני ובלי החרדים) - בגלל התעקשות על הזיות מהתחום המדיני ובגלל קפריז אישי של ליבני; הליכוד לכשעצמו כמפלגת שלטון ימשיך להיות נתון ללחצים קוליציוניים (בגלל שיטת הממשל המטופשת שלנו), ונתניהו הוא כידוע אדם לחיץ מאוד - חשוב שהלחץ עליו יבוא מהכיוון הנכון.
evg_p  |  21.03.12
לכל התגובות