אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקר מנהלי הקרנות: פחות משקיעים מאמינים בהרחבה כמותית נוספת של הפד צילום: בלומברג

סקר מנהלי הקרנות: פחות משקיעים מאמינים בהרחבה כמותית נוספת של הפד

28% מהמשקיעים צופים כי קצב הצמיחה בכלכלה העולמית יגבר במהלך 12 החודשים הקרובים, שיפור לעומת הסקר הקודם

20.03.2012, 14:46 | שהם לוי
מסקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש מרץ 2012 עולה כי אמון המשקיעים בצמיחה של הכלכלה העולמית נמצא במגמת שיפור וכי מנהלי הקרנות מאמינים שעידן ההרחבה הכמותית (QE) מגיע לקיצו. זאת למרות דיווחים בוול סטריט ג'ורנל מהשבוע שעבר, לפיהם הבנק המרכזי בארה"ב בוחן ביצוע הרחבה כמותית בדרך שלא תשפיע על האינפלציה. 

מסקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש מרץ 2012 מצא כי המשקיעים שוריים יותר ויותר על הצפי לצמיחה גלובלית ומספר מנהלי הקרנות הצופה סיבובים נוספים של הרחבה כמותית הולך וקטן.

28% מהמשקיעים צופים כי קצב הצמיחה בכלכלה העולמית יגבר במהלך 12 החודשים הקרובים - גידול ניכר לעומת 11% בחודש פברואר. יוזכר כי בחודש ינואר 2012, צפו רוב המשיבים לסקר כי הכלכלה הגלובלית עתידה להחלש. האמון בגוש היורו עלה, ומסקר מנהלי הקרנות של חודש מרס מצביע על שיוויון בין מספר הצופים כי כלכלת גוש היורו תתחזק לבין אלה המאמינים כי תחלש עוד יותר. בחודש פברואר השנה צפו 35% מהמשתתפים כי הכלכלה הגלובלית בהידרדרות.

סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש מרס 2012 מצא כי המשקיעים אופטימיים יותר בכל הקשור לרווחי התאגידים. 6% מהנשאלים צופים שיפור ברווחי התאגידים במהלך השנה, בעוד שבסקר פברואר השנה האמינו 11% מהנשאלים כי רווחי התאגידים ירשמו קיטון.

כאמור, מספר המשקיעים הסבורים כי הבנק הפדרלי האמריקני יבצע הרחבה כמותית נוספת הולך וקטן. כמחצית מהנשאלים מאמינים כי לא צפוייה הרחבה כמותית נוספת בארה"ב לעומת רק 36% בחודש פברואר. עם זאת, 13% מהמשקיעים צופים גידול באינפלציה במהלך השנה בעוד שבחודש שעבר כ-16% צפו ירידה באינפלציה.

"התחזית לאינפלציה גבוהה משקפת את נצחון הבנקים המרכזיים במלחמה כנגד דפלציה. התאבון לסיכון גדל ועימו פעילות קרנות הגידור, אבל המזומן עדיין ממתין לכניסה לפעילות", אמר מייקל הארטנט, אסטרטג המניות הגלובלי הראשי של מריל לינץ'.

גארי בייקר, אסטרטג המניות האירופיות במריל לינץ', הוסיף שיש פוטנציאל לחזרה לצמיחה בשווקים האירופיים וזאת בעקבות הירידה במפלס החששות מהמשבר במדינות גוש היורו.

עוד עולה מממצאי סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש מרס כי תשומת לב המשקיעים מופנית לשווקים מפותחים דוגמת אירופה, ארה"ב ויפן, וזאת על חשבון השווקים המתעוררים, לגביהם הופכים חלק מהמשקיעים לדוביים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות