אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמן הגישה הצעה משופרת להסדר עם הבנקים: תפרע במזומן 30 מיליון שקל לדיסקונט

קמן הגישה הצעה משופרת להסדר עם הבנקים: תפרע במזומן 30 מיליון שקל לדיסקונט

על פי המתווה יזרים בעל השליטה בחברה, רוני אלרואי 30 מיליון שקל לעמידה בהתחייבויות החברה כלפי הבנקים שעדיין לא הסכימו למתווה

20.03.2012, 16:56 | שהם לוי

אחרי שבשבוע שעבר דיווחה קמן אחזקות בשליטת רוני אלרואי על קשיים במו"מ עם בנק לאומי שדרש פירעון מיידי של חלק מההלוואות שהעניק לחברה בת של החברה, הודיעה היום קמן על הצעתה למתווה הסדר משופר עם הבנקים. החברה מדגישה כי הבנקים טרם השיבו אם הם מסכימים להסדר. בסך הכל יזרים בעל השליטה 30 מיליון שקל, כאשר מחצית מהסכום יופקדו בפיקדון משועבד.

במסגרת מתווה ההסדר יזרים אלרואי 15 מיליון שקל במזומן לפירעון חוב של 72.5 מיליון שקל של קמן לבנק דיסקונט. בנוסף, יקבל לאומי במזומן מקמן 15 מיליון שקל נוספים שיגיעו מתמורת מכירת מנדלסון לקבוצת משקיעים.

יתרת החוב לבנק דיסקונט בסך של 42.5 מיליון שקל תוסדר באופן הבא: עבור 12.5 מיליון שקל תקבל החברה תקופת גרייס על החזרי הקרן והריבית עד 2014 ולאחר מכן תפרע את החוב ב-3 תשלומים של קרן וריבית. בגין 7.5 מיליון שקל מיתרת החוב תבוצע המרה מותנית אשר תתבטל במכירת מניות קמן קפיטל, המשועבדת לבנק בתמורה לסכום העולה על רף שנקבע. יתרת החוב בסך 22.5 מיליון שקל תפרע דרך המרה של החוב למניות החברות הבנות המהוות 10% מהון המניות של החברה.

ביחס לבנקים לאומי ופועלים להם היא חייבת 135 מיליון שקל, ציינה החברה כי בכוונתה לפרוע 38.5 מיליון שקל ולהישאר עם יתרת חוב של 96.5 מיליון שקל. לגבי חוב זה מציעה החברה המרת 49.5 מיליון שקל מיתרת החוב למניותיה בהיקף כולל של 22% ולכ-4.99% ממניות ישאל באמלט השקעות. בגין סך של 17.5 מיליון שקל תבוצע המרה מותנית של חוב למניות, המרה זו תתבטל במכירת ההחזקות המשועבדות לבנקים. על יתרת החוב בסך של 29.5 מיליון שקל, תינתן תקופת גרייס על הקרן והריבית עד 2014, לאחר מכן ייפרע מרכיב זה בשלושה תשלומים שווים של קרן וריבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות