אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": חיים סבן, קרן איפקס וקרן ביין קפיטל בוחנים רכישת פרטנר צילום: יובל חן

בלעדי ל"כלכליסט": חיים סבן, קרן איפקס וקרן ביין קפיטל בוחנים רכישת פרטנר

חיים סבן ואיפקס היו שותפים בבזק לפני ששאול אלוביץ' רכש מהם את השליטה בחברה. בן דב מחזיק כיום בשליטה בפרטנר באמצעות סקיילקס, (סאני מחזיקה בכ-63% ממנה) שמחזיקה ב-44.5% מפרטנר וב-1.5% בסאני. סקיילקס אמורה לפרוע בכל שנה מהשנתיים הקרובות יותר מ-600 מיליון שקל למחזיקי האג"ח

20.03.2012, 17:09 | גולן חזני

חיים סבן, קרן איפקס וקרן הפרייבט אקוויטי הבינלאומית - ביין קפיטל, בוחנים רכישת פרטנרמאילן בן דב, כך נודע היום (ג) ל"כלכליסט".

פרטנר פתחה לפני כשבוע חדר מידע לשירות המתעניינים ברכישת החברה. ככל הידוע, נציגים של שלושת הגופים נכנסו לחדר המידע או צפויים להיכנס לחדר בקרוב.

 

סבן ואיפקס היו שותפים בבזק לפני ששאול אלוביץ' רכש מהם את השליטה בחברה לפני כשלוש שנים, בעוד לשאחרונה אמר סבג בראיון שהעניק כי הוא מתכנן שתי רכישות גדולות בשראל.

קרן ביין קפיטל (Bain Capital) הוקמה ב-1984 על ידי חברת ביין (המועמד הרפובליקני לנשיאות מיט רומני עזב את החברה ב-1999) ונחשבת לאחת מהקרנות הפרטיות הגדולות מעולם. הקרן מנהלת נכסים בשווי של כ-60 מיליארד דולר.

בן דב רכש את השליטה בפרטנר עם הון עצמי של 700 מיליון שקל שמינף עסקה של 4.8 מיליארד שקל. הסדר החוב בטאו, שבשליטת בן דב, הגביר את החשש בשוק והוא החל לחפש תכנית חילוץ. ההערכות בשוק היו עד היום שבן דב ייאלץ לוותר את השליטה בפרטנר, אם כי הוא מעוניין להישאר עם האחזקה.

בן דב מחזיק כיום בשליטה בפרטנר באמצעות סקיילקס (סאני מחזיקה בכ-63% מסקיילקס) שמחזיקה ב-44.5% מפרטנר. (16.6% מהמניות אינן משועבדות) וב-1.5% בסאני. סקיילקס אמורה לפרוע בכל שנה מהשנתיים הקרובות יותר מ-600 מיליון שקל למחזיקי האג"ח, וב-2014 תידרש לפרוע כמיליארד וחצי שקל למחזיקי האג"ח ולהאצ'יסון.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" לפני מספר שבועות בעל השליטה בפרטנר מצא דרך להצפת ערך - מיזוג משולש הופכי - במבנה כמעט זהה לרכישת השליטה במכתשים־אגן על ידי כימצ'יינה. רוכש פוטנציאלי, ירכוש את אחזקות הציבור (55%) וכ-5% ממניותיו של בן דב בפרטנר, שתהפוך את החברה לפרטית. בסיום התהליך הרוכשת תחזיק ב 60% מהמניות של פרטנר ובן דב ב-40% הנותרים. שיעור המניות הסופי שהחברה תרכוש ייקבע בהתאם לצורך של בן-דב במזומנים לפירעון החוב של סקיילקס. לצורך הרכישה תיעזר קרן ההשקעות בהלוואת גישור מדויטשה בנק.

עד היום טרם נתקל בן דב בתגובות חיוביות למהלך. "אמרתי לו שאינני מאמין שהוא יוכל לממש אותה. אין סיכוי. יהיה קשה מאוד לגייס בפרטנר מאות מיליוני דולרים, אבל הוא עומד בשלו", אמר גורם פיננסי בכיר. גורם אחר הביע ספק בנכונות של גופים להיכנס לשותפות עם בן-דב: "לא בטוח שההתנהלות שלו עושה חשק להיות שותפים שלו. אני מאמין שאין לו הרבה ברירות אלא למכור את כל אחזקותיו ולשלם את האג"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
לא מרחם על אף אחד מכם , מכיר אתכם היטב מתפרנסים מגניבת לקוחות
מה אתם שווים בשוק העבודה??????? מנהלים פרזיטים שאולי יכולים לעבוד בקו יצור, בגלל זה אחרי פיטורים אתם מתקשים למצוא עבודה, טוב מאוד כמה שיותר קיצוצים בחברות הסלולר...מקווה שיפתחו פה עוד מאה חברות ככה נקבל שירות טוב יותר ולא מנופולים של חברות פלצניות שעושות טובה ללקוח כמו יס והוט.
דוד  |  21.03.12
18.
בן דוב והטעיות
בתור עובד לשעבר בחברת פרטנר ניתן לראות איך הפכה החברה מחברה בעלת אופי צעיר דינמי ואכפתית לחברה שכל ענינה הוא לעשוק את ציבור הלקוחות ולגנוב כמה שאפשר מהלקוח בן דוב הגיע כמו האינקוויזיצה בשנות ה40 ופשוט הפך את פרטנר לחברה שבה החרב תלוי על גרון העובד וכל אחד חושש לחיו קצת מידע פנימי באחד מהישבות נאמר על אחד ממנהלי הבכירים של החברה כי עלינו למצוא דרך להוציא כסף מהלקוחות מבלי שיבינו על מה כך נכנסו ספקי התוכן השונים לחברה ובכך אורנג עבדה בשיטת המצליח כמה שנים טובות עד שגם את הברז הזה חסמו מקווה שאילן בן דוב יגמור את הסיבוב שהוא עושה על הכלכלה הישראלית כמה שיותר מהר ושנראה אותו עומד בצומת מוכר בייגלה למחייה תודה רבה פרטנר על 7 שנים של עבודה ועוד יותר על פיטורים שבעזרתם הכפלתי את המשכורת החודשית שלי .!
טוקבק ראשון אי פעם , ראשון  |  20.03.12
17.
היכונו עובדי פרטנר לקיצוצים ופיטורים כמו בבזק לשעבר
סבן ואייפקס פועלים ממניעים זרים בלבד אין פטריוטיות ואידיאולוגיה . הם אמריקאים בהוויתם. מיד לאחר שסבן ואייפקס רכשו את בזק הם פיטרו אלפי עובדים ביניהם חולי סרטן ואמהות חד הוריות ללא רחמים. זרקו עובדים בגיל 48-50 עם קצבה קטנה כ-2000 שח ודנו אותם לחיי רעב ומחסור.בזמן שגלברט המנכ"ל החדש עשה בבזק כבשלו רכש משרדים בת"א מבזק בעשירית ממחירם. בן דב הוא אדם הומני וישראלי והוא פיטר את גלברט מיד כשראה את מה שעשה לפרטנר. אני מקווה עבורכם שבן דב יישאר הבעלים אני אשאר בפרטנר כל עוד בן דב שם אם הבעלות תעבור לסבן אטוש מיד ואנהג כמו בהגדה "זכור את שעשה לך עמלק"(עמלק=סבן את אייפקס).
נשמת העם , פארק סיביל  |  20.03.12
לכל התגובות