אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: יובל המבויל

דיבידנדים: יובל המבויל

לשטייניץ יש בול בדמותו. וגם: הדירקטורית מורן אטיאס נתבעת, נמרוד נוביק לא מדבר על יוסי מימן ומה הפרופיל המועדף על גוטייה

21.03.2012, 09:09 | כלכליסט
זה בול שטייניץ

כמה ימים אחרי ששר האוצר סידר לדורון ארבלי את הקביעות כמנהל רשות המסים, החזיר לו ארבלי בבול בדמותו

יובל שטייניץ זכה בכבוד שרק מעטים זוכים לו בעודם בחייהם - הטבעת דיוקנו על בול. שר האוצר זכה לקבל את המחווה המיוחדת במסגרת אירוע יום המכס הארצי, שנערך שלשום באוניברסיטת תל-אביב, מידיו של מנהל הרשות דורון ארבלי. נזכיר כי ארבלי, שמאז פרישת יהודה נסרדישי כיהן כממלא מקום מנהל הרשות, זכה בקביעות רק אחרי ששטייניץ הצליח לדחות בשנה את מינויו של משה אשר לתפקיד.

שטייניץ וארבל. בול יקר ערך

באירוע המרגש נכחו כ־900 עובדי יחידות המכס, אשר הריעו לארבלי ולשטייניץ כאשר הועבר גיליון הבולים הממוסגר של מדינת ישראל עם דיוקנו של השר ולוגו האירוע. יצוין שבתחילת השבוע הועלו מחירי הבולים בישראל ב־18%, כך שמבחינת שטייניץ מדובר במוצר יוקרתי.

עוד צוינו במהלך הכנס זכייתו של מינהל המכס בפרס הלאומי לאיכות ומצוינות ע"ש יצחק רבין, וכן השקתו של ספר המתאר את 140 השנים מאז הקמתו של המכס מתקופת השלטון העותמני ועד היום. חובה בכל ספרייה ביתית.

שטייניץ זכה לדאחקה של "מה קשור", אשר הופיעה בכנס. שלום מיכאלשווילי, חבר השלישייה, התלונן בפניו על יוקר המחיה: "פעם קניתי במכולת ברמלה חלב, גבינה וביצים ב־10 שקלים. היום יש יותר מדי מצלמות".

הדר קנה

רקפת רוסק-עמינח בדרך לג'ונגל

המנכ"לית החדשה של בנק לאומי, רקפת רוסק־עמינח, רוצה לחזות מקרוב בדובים ובשוורים טרם כניסתה לתפקידה בחודש מאי. את חופשת חול המועד פסח היא מתכננת להעביר עם בעלה ראם ושתי בנותיה בספארי בדרום אפריקה.

פרופיל זה כל הסיפור

במהלך ההשקה שלשום של חנות הוצאת הספרים TASCHEN בתוך חנות סטימצקי בקניון רמת אביב, התעקש מנהל המכירות הבינלאומי של ההוצאה, ז'אן ז'אק גוטייה, להצטלם רק בפרופיל שמאלי. רק ככה הבינה מנכ"לית סטימצקי איריס בראל היכן לעמוד. חזו בסצנה: ג'ניס ודני גילרמן ,יו"ר מרקסטון, ורוית בר ניב, יו"ר שיכון ובינוי.

ז ז'אן זאק גוטייה, איריס בראל. הצד הטוב שלו, הצד המאולץ שלה | צילום: סיון פרג' ז

נמרוד נוביק לא מדבר על יוסי מימן

לראשונה מאז החל המשפט בין נמרוד נוביק ויוסי מימן, נאם הראשון בכנס במכללת נתניה. נוביק דיבר ממושכות על EMG, אבל שמו של מימן, בעל השליטה בחברה, לא הוזכר.

מורן אטיאס. בדרך לבית המשפט, צילום: אוראל כהן מורן אטיאס. בדרך לבית המשפט | צילום: אוראל כהן מורן אטיאס. בדרך לבית המשפט, צילום: אוראל כהן

הדירקטורית מורן אטיאס נתבעת

למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה אתמול תביעה ובקשה להכיר בה כנגזרת בהיקף של 116 מיליון שקל נגד בעלי תפקידים בחברת עטיה גרופ. אחת מהן היא הדוגמנית והשחקנית מורן אטיאס, אחייניתו של יו"ר החברה יוסף עטיה, שמכהנת כדירקטורית. התובעים הם שמונה בעלי מניות מקרב הציבור אשר טוענים כי החברה התנהלה תוך כדי "ביצוע מעשי נוכלות שיטתית שעשקו וריקנו את נכסי החברה", כשנושאי משרה ובהם הדירקטורים "נרדמו בשמירה" ולא מנעו את המעשים.

מלבד אטיאס עוד 24 נתבעים, ובהם גם משרדי רואי החשבון שליוו אותה, פאהן קנה וקוסט פורר. התביעה עדיין לא נמסרה למרבית הנתבעים כך שטרם התקבלה תגובתם.

ענת רואה

ניקי הנוצץ

לאיש העסקים והיהלומן הלונדוני ניקי אופנהיימר, יו"ר תאגיד היהלומים הגדול בעולם דה בירס, היה שלשום יום נוצץ במיוחד. אם לא די היה בנשף חגיגי שערך לכבודו יו"ר מכון היהלומים מוטי גנץ במלון דן תל אביב, שבמסגרתו הוענק לו אות מפעל חיים על תרומתו לענף, קדמה לכך פגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בפגישה עם נתניהו השתתפו גם יו"ר מכון היהלומים מוטי גנץ, מנכ"ל חברת דה בירס פיליפ מרייה ומנכ"לית DTC ורדה שיין.

נתניהו, אופנהיימר. יהלומים לנצח, צילום: קובי פוקס נתניהו, אופנהיימר. יהלומים לנצח | צילום: קובי פוקס נתניהו, אופנהיימר. יהלומים לנצח, צילום: קובי פוקס

בין המחויטים בחליפה, כמתבקש מקוד הלבוש שצוין בהזמנה, נצפו גם נשיא בורסת היהלומים יאיר סהר; נשיא התאחדות תעשייני היהלומים אברהם (בומי) טראוב; אקס נשיא בורסת היהלומים שמואל שניצר ורעייתו שרונה; והבנקאים זאב אבלס, יו"ר בנק אגוד; חיים פרייליכמן, מנכ"ל בנק אגוד; וראובן שפיגל, מנכ"ל בנק דיסקונט.

 

מי עובד איפה?

מאיר ברנד, צילום: אוראל כהן מאיר ברנד | צילום: אוראל כהן מאיר ברנד, צילום: אוראל כהן

מאיר ברנד (41), מנכ"ל גוגל ישראל, יתחיל ב־1 באפריל לכהן גם כמנהל אזורי לאפריקה בחברה. המשרדים של ענקית החיפוש אשר יהיו כפופים לברנד הם במדינות קניה, ניגריה, סנגל, גאנה ואוגנדה. לכל אחד מהסניפים יש מנהל וצוות של 80 עובדים. רק כ־9% מהאוכלוסייה באפריקה (כ־810 מיליון איש) מחוברת לאינטרנט. תחת אחריותו של ברנד, מלבד ישראל, נמצאות גם המדינות יוון ודרום אפריקה, שנוספו לאחריותו לפני כשנתיים.

 

בני אלון (38) מונה לתפקיד מנכ"ל המכללה האקדמית תל אביב־יפו במקומו של דרור אמיר, שכיהן כמנכ"ל המכללה בארבע השנים האחרונות. בתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל השיווק של המסלול האקדמי המכללה למנהל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות