אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובנין: מעבר להפסד של 453 מיליון שקל ב-2011 צילום: שאול גולן

נכסים ובנין: מעבר להפסד של 453 מיליון שקל ב-2011

ההפסד נבע מההפחתות של נכסים בלאס וגאס וכן מהוצאת המס החד-פעמית בסך 125 מיליון שקל בעקבות העלאת מס החברות

21.03.2012, 09:24 | שי סלינס

נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בישבשליטת נוחי דנקנר הציגה היום (ד') את דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון של 2011 ולכל השנה ודיווחה על מעבר להפסד בשורה התחתונה.

ההפסד ב-2011 הסתכם ב-453 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 136 מיליון שקל אשתקד. ההפסד ברבעון הרביעי של השנה הסתכם ב-139 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 7 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. מהחברה נמסר כי ההפסד נבע בעיקרו מההפחתות של נכסים בלאס וגאס וכן מהוצאת המס החד פעמית של 125 מיליון שקל בשל העלאת שיעור מס החברות בישראל.

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת (FFO) הסתכם ב-2011 ב-365 מיליון שקל, לעומת 547 מיליון שקל אשתקד. הירידה נבעה מגידול בהשקעה בבניה למגורים. מהחברה נמסר כי תזרים המזומנים שנבע לקבוצה מפעילות שוטפת, יחד עם מזומנים שמקורם בגיוס אגרות חוב והלוואות בנקאיות ומימוש נכסים, שימשו את הקבוצה בעיקר לרכישה והקמה של מבנים להשכרה, להשקעה בחברות כלולות, לפירעון הלוואות ואגרות חוב ולתשלומי דיבידנד.

 

הכנסות הקבוצה ממכירת דירות ומקרקעין הסתכמו ב-2011 ב-252 מיליון שקל,  לעומת 396 מיליון שקל ב-2010.

חלק החברה בהפסדי החברות המוחזקות הסתכם בשנה שערה ב-456 מיליון שקל, לעומת 42 מיליון שקל אשתקד. ההפסד ב-2011 נבע בעיקר מהפחתה בסך 279 מיליון שקל שנרשמה בגין פרויקט הפלאזה בלאס-וגאס ברבעון השלישי של 2011. כמו כן, נבע ההפסד מהוצאות מימון שנרשמו בדוחות של החברות המוחזקות בגין הלוואות שקיבלו מהחברה.

מנכ"לית החברה סגי איתן לקחה הביתה שכר של 2.1 מיליון שקל בנוסף למענק של 350 אלף שקל.

רפי ביסקר, יו"ר הדירקטוריון של נכסים ובניין אמר היום: "בימים אלה שוקדת הקבוצה על קידום וביצוע מספר פרויקטים למשרדים ומסחר מהגדולים בישראל בהיקף כולל של מאות אלפי מ"ר, אשר יהוו מנועי צמיחה משמעותיים לשנים הקרובות. הקמת פרויקט פארק ההיי-טק בבאר שבע, שיוקם עפ"י המודל המוצלח של פארק מתם בחיפה, יסייע לקדם את חזון פיתוח אזור הנגב. בנוסף, פועלת הקבוצה לקידום התכנון והרישוי של קומפלקס משרדים ומסחר בשטח עשרות אלפי מ"ר ובעיצוב ייחודי ברחוב תוצרת הארץ בת"א".

סגי איתן, מנכ"ל קבוצת נכסים ובניין מסרה: "פיתוח הפעילות הקיימת לצד רכישת נכסים אסטרטגיים להשקעה מהווה בסיס לצמיחה ולחיזוק העוגנים של החברה. אחד מעוגנים אלו הינו היקף הנכסים המניבים שגדל ועומד על 8.5 מיליארד שקל לסוף 2011 ומהווה 70% מהמאזן, עובדה נוספת שמבטאת את איתנותה של הקבוצה. בתחום זה בלטו מספר מהלכים השנה: החברה השלימה את רכישת יתרת הזכויות בבנין HSBC בניו יורק, ונחתמו הסכמי שכירות עם שוכרים איכותיים ביותר דוגמת בייקר מקינזי ומאן גרופ. עם חתימת הסכמים אלה תפוסת הבניין עומדת על כ-92%. הבניין ממותג כאחד מבנייני המשרדים המובילים במנהטן בנוסף החברה רכשה את בנין בארניס במרכז שיקגו. הבניין ממוקם באזור מסחר יוקרתי מהטובים בארה"ב ומאוכלס במלואו. במקביל הקבוצה ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום הנכסים המניבים גם בארץ הן ע"י צמיחה טבעית ובנייה על קרקעות שבבעלותה והן על יד רכישות חדשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות