אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות: הסכם למכירת הגז במגד 5 לחברת גז טבעי לישראל צילום: מאיר פרטוש

גבעות: הסכם למכירת הגז במגד 5 לחברת גז טבעי לישראל

לפי ההסכם החברה תרכוש 90% מהכמות היומית של הגז המופק מבאר מגד 5 תמורת סכום כולל של 4.4 מיליון דולר בשלוש שנות ההסכם

21.03.2012, 09:46 | מעין מנלה

שותפות חיפוש הנפט והגז גבעות הודיעה היום (ד') כי נתחם הסכם למכירת הגז המופק במגד 5 לחברת גז טבעי לישראל (ג.ט.ל) מקבוצת אנרגטק.

לפי ההסכם ג.ט.ל. מתחייבת לרכוש 90% מהכמות היומית של הגז המופק מבאר מגד 5, כך לפי הודעת החברה. בשלוש שנות ההסכם צפויה גבעות לקבל 4.4 מיליון דולר על הגז הטבעי.

הגז בשדה מגד הוא תוצר לוואי לנפט שגבעות עולם מפיקה החל מהמחצית השנייה של 2011. מאז ועד היום נאלצה החברה לשרוף את הגז הנלווה ולא יכלה לעשות בו שימוש מסיבות רגולטוריות. לאחרונה התקינה גבעות באתר מערכת ירוקה לשריפת הגז הטבעי באופן שלא יזהם את האוויר. על פי דוחות חברת הייעוץ הבינלאומית בייקר יוז (RDS) האומדן הטוב ביותר הינו להפקה של כ-119.7 מיליארד רגל מעוקב גז נלווה מהמשאבים המותנים בשדה.

 

במידה ותסיים גבעות את ההסכם לפני תום תקופת ההסכם (4 שנים הכוללות גם את זמן השגת האישורים וההיתרים הדרושים) היא תשלם פיצוץ של עד 500 אלף דולר ואילו ג.ט.ל תשלם פיצוי של עד 400 אלף דולר על סיום ההסכם לפני הזמן. במידה ולא יתקבלו האישורים הדרושים לקיום ההסכם והוא יבוטל על ידי ג.ט.ל היא תצטרך לשלם פיצוי של 75 אלף שקל לגבעות.

   

טוביה לוסקין, מנכ"ל גבעות עולם, ציין כי "אנו מברכים על חתימת ההסכם שיאפשר לנו להפסיק את הליך השריפה של הגז הנלווה שנפלט מהקידוח, לטובת מכירתו למגזרי המסחר והתעשייה. המשק הישראלי לומד לנצל טוב יותר את הגז הטבעי למטרות הפקת אנרגיה ואנו נשמח אם יאושר לנו למכור את הגז הנלווה להפקת הנפט, במקום לשרוף אותו ללא כל מטרה ראויה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות