אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדטרוניק סוגרת את פעילות ונטור בישראל: 55 עובדים יפוטרו צילום: עמית שעל

מדטרוניק סוגרת את פעילות ונטור בישראל: 55 עובדים יפוטרו

סוף עגום לאקזיט הענק: פעילות חברת הציוד הרפואי מנתניה, שנמכרה ב-2009 תמורת 300 מיליון דולר, תפוזר בין מרכזיה של מדטרוניק בעולם. "ההחלטה היתה קשה במיוחד", אומרים במדטרוניק

21.03.2012, 12:51 | מאיר אורבך
ענקית המכשור הרפואי מדטרוניק הודיעה היום (ד') על סגירת מרכז הפיתוח של חברת ונטור בנתניה ועל פיטורי 55 העובדים המועסקים שם. החברה הודיעה שתעביר את כל פעילותה של ונטור למתקני מחקר ופיתוח קיימים של החברה בעולם.

ונטור נרכשה על ידי מדטרוניק ב-2009 בכ-300 מיליון דולר, במה שנחשב בשעתו לאקזיט גדול במיוחד. מפתחת ומייצרת מסתמים ללב הניתנים להחלפה, בהליך שאינו דורש ניתוח לב פתוח. סגירת המרכז והעברת הפעילות מתבצעת דווקא לאחר סיומו המוצלח של מחקר ההיתכנות האירופי של מסתם ה–ENGAGER שפיתחה ונטור, ולקראת סיום גיוס חולים כחלק מתהליך קבלת אישור CE באירופה עבור ה-ENGAGER.

מטעם מדטרוניק נמסר שעובדי החברה בנתניה יקבלו את כלל ההטבות המוגדרות על פי חוק, וכן הטבות נוספות כגון שרותי השמה מקצועיים. החברה אינה פוסלת השמה של חלק מהעובדים בתוך החברה. בסיום התהליך, הצפוי להמשך כחודשיים, ייסגר המתקן בנתניה. מנכ"ל החברה, ד"ר גיא איזיקיאל, יישאר בתפקידו במהלך תקופה זו.

"ההחלטה לסגור את המתקן בנתניה הייתה קשה במיוחד בשל העובדה שהיא באה בעקבות שורה של הצלחות מצדו של צוות איכותי", מציין ד"ר ג'ון לידיקוט, סגן נשיא בכיר במדטרוניק ונשיא חטיבת הלב בחברה.

"לצד העובדה שביצענו החלטה למזג את כל תוכניות המחקר והפתוח בתחום מבנה הלב, ובכך לסגור את המתקן בנתניה, מדטרוניק ממשיכה להחזיק בנוכחות חזקה ויציבה בישראל", טוען ד"ר סטיב אוסטרלי , סגן נשיא בכיר לרפואה וטכנולוגיה. "מדטרוניק רואה בישראל אחת המדינות החדשניות ביותר בעולם בכל הנוגע לטכנולוגיות רפואיות. אנו מחויבים להמשיך באיתור ובפתוח של טכנולוגיות בישראל, כפי שעשינו בעבר". 

זהו לא מרכז הפיתוח הרפואי שנסגר בישראל בתקופה האחרונה: בינואר האחרון הודיעה חברת רוש על סגירת מרכז הפיתוח של חברת מדינגו שאותה רכשה, ועל פיטורי 150 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות