אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישראל רכשה מגרמניה צוללת בשווי 400 מיליון יורו צילום: בלומברג

ישראל רכשה מגרמניה צוללת בשווי 400 מיליון יורו

מדובר בצוללת מדגם דולפין משופר. גרמניה תישא בשליש מעלות מימון הצוללת

21.03.2012, 17:43 | טל ליטמן

ישראל רוכשת מגרמניה צוללת שישי לחיל הים בעלות של 400 מיליון יורו. שתי המדינות חתמו היום (ד') על חוזה לרכישת הצוללת.

מדובר בצוללת מדגם דולפין משופר. היא תהיה כלי הנשק היקר ביותר ברשות צה"ל. גרמניה תישא בשליש מעלות מימון הצוללת שצפויה להגיע לישראל ב-2018-2017.

בטקס החתימה שנערך בבית שגריר ישראל בברלין, השתתפו שר הביטחון, אהוד ברק, מנכ"ל משרד הביטחון, אודי שני ומזכיר המדינה במשרד ההגנה הגרמני וולף רודיגר.

ברק אמר לאחר הטקס: "הצוללת השישית תהיה מכפיל כוח נוסף ליכולות ולעוצמתו של צה״ל ומדינת ישראל אל מול האתגרים ההולכים ומתעצמים. ההסכם מבטא את עומק היחסים עם גרמניה ואת מחויבותה של ממשלת גרמניה לביטחונה של מדינת ישראל. חיל הים עובר בשנים האחרונות שינויים אסטרטגיים אשר מציבים אותו בחוד החנית של המערכה על ביטחונה של מדינת ישראל וכזרועו הארוכה של צה"ל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מעניין מאד התזמון של רכישת הצוללות
כולם מתמקדים ושואלים (בצדק) מדוע צריך כל כך הרבה צוללות (וברור שלא צריך), אבל זאת בכלל לא השאלה הנכונה... בזמנו, כאשר רצו לרכוש את הצוללות מספר 3-4, גם גבי אשכנזי וגם מפקד חיל הים התנגדו (והם מבינים קצת בביטחון וגם קצת בצוללות..), אז ברור שאם צוללות 3 ו 4 לא היו נחוצות, גם צוללות 5 ו 6 מיותרות לגמרי. לכן ,אז אני מציע לשאול שתי שאלות: 1. מה פתאום עוד צוללות? האם יש קשר לזה שאהוד ברק מאד לחץ ורצה לרכוש עוד צוללות עוד לפני שנתיים? איזה אינטרס יש לברק לרכוש צוללות ללא הפסקה? פתאום בלי לשתף את המטה הכללי הצוללות הפכו לנשק יום הדין של ברק? 2. מה פתאום עכשיו? האם יש קשר לבחירות המתקרבות והעובדה ש(אולי) אהוד ברק כבר לא יהיה שר הבטחון הבא.. ואז כבר לא יוכל להשפיע על רכישות צוללות חדשות? ובכלל.. זה בכלל הגיוני מה שקורה במשרד הבטחון??
מבין בצוללות  |  22.03.12
3.
ל- 1, מה אתה יודע על הצולחות שכבר יש?
האם הצוללות גרעיניות? האם הצוללות יכולות לשאת נשק גרעיני? לא לי ולא לך אין מושג. אבל שאתה נערך בים התיכון מול צבאות זרים, שאיראן חוצה את התעלמהש השכם וערב, שטורקיה שבעלת יותר מכפול צוללות עושה קולות של איסלם קיצוני... אז לא, לא חבל על 400 מליון שקל.
לא מחיל הים , מרכז  |  22.03.12
לכל התגובות