אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן ההון סיכון וונרוק מובילה גיוס של כ- 15 מיליון דולר עבור סיטרה

קרן ההון סיכון וונרוק מובילה גיוס של כ- 15 מיליון דולר עבור סיטרה

בעקבות גיוס ההון, תגייס החברה מפתח תקוה 20 עובדים מתחומי פיתוח התוכנה, הבדיקות ואנשי תמיכה

21.03.2012, 18:31 | אסף גלעד
קרן ההון סיכון וונרוק, זרוע ההשקעות של משפחת רוקפלר, מובילה סיבוב גיוס של כ- 15 מיליון דולר לחברת הסטארט-אפ הישראלית סיטרה (CTERA), ומצרפת אליה גם את סיסקו כמשקיעה אסטרטגית ואת המשקיעה הוותיקה בחברה, בנצ'מרק. בחברה סירבו לנקוט במספרים ולאשר כי זהו היקפו של הגיוס.

זהו סיבוב גיוס שני (Round B) לסאטרט-אפ סיטרה, כאשר בשנת 2008 גייס הסטארט-אפ מיליוני דולרים בודדים. כתוצאה מהגיוס יצטרף לדירקטוריון החברה השותף האמריקאי בוונרוק ריי רות'רוק, מומחה לאבטחת מידע וטכנולוגיות ענן, שיושב כיום בדירקטוריון אימפרבה של שלמה קרמר, ובעברו שימש כדירקטור בצ'ק פוינט ופי-קיוב הישראליות.

סיטרה מספקת טכנולוגית מחשוב מבוססת ענן לארגונים, המאפשרת להם לגבות, להעלות קבצים לענן, לשתף קבצים ולסנכרן תיקיות, וחוסכת להם את הצורך ברכישת מערכות גיבוי לדיסק או לטייפ. חבילת אחסון הענן שהיא משווקת מורכבת ממערכת ניהול היושבת בענן, התקני חומרה לאחסון היושבים בארגון, והתקני תוכנה, 'אייג'נטים', המותקנים על גבי שרתים, מחשבים ניידים וסמארטפונים. נכון להיום מציעה סיטרה תמיכה מובנית לרשתות אחסון ענן של ספקיות כגון יבמ, היטאצ'י ו- EMC. לירן אשל, מנכ"ל החברה, הסביר כי המוצר הופך לנדרש יותר בעיקר בשלב שבו משתמשים עסקיים מתייאשים משימוש בשירותי ענן המיועדים לשימושים ביתיים.

בחברה לא מסגירים את נתוני המכירות והרווחיות אך מדווחים על צמיחה דו-ספרתית רצופה במשך שבעה רבעונים. בסיס הלקוחות של החברה הגיע ליותר ממאה אלף משתמשי קצה עסקיים, רובם בצפון אמריקה ובאירופה. המודל העסקי של החברה מתבסס על שותפויות בצד הפצת החומרה ובצד הפצת התוכנה. בשנה האחרונה, למשל, החלה החברה לשתף פעולה עם בזק בישראל ועם סוויסקום בשוויץ.

סיטרה נוסדה על ידי לירן אשל וזוהר קאופמןן, יוצאי סופהוור, חברת אבטחת המידע שנרכשה בעבר בידי צ'ק פוינט. אשל וקאופמן אף שימשו כמנהלי סופהוור במשך שמונה השנים שקדמו לייסוד סיטרה. בעקבות גיוס ההון, תגייס החברה מפתח תקוה שמעסיקה 40 עובדים, 20 עובדים מתחומי פיתוח התוכנה, הבדיקות ואנשי תמיכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות