אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל המזומנים של קבוצת עזריאלי: 5 הבכירים לקחו הביתה 41 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

מגדל המזומנים של קבוצת עזריאלי: 5 הבכירים לקחו הביתה 41 מיליון שקל

הרווח הנקי לבעלי המניות של הקבוצה צנח ב-51% ל-595 מיליון שקל בגלל אישור פרק המסים בדוח טכטנברג וירידת ערך של ההחזקה בלאומי

22.03.2012, 08:44 | שהם לוי

אין חדש תחת השמש. קבוצת עזריאלי דיווחה היום (ה') על תוצאותיה הכספיות לשנת 2011 והציגה עלייה בהכנסות התפעוליות וברווחים. למרות זאת, השפעות חד פעמיות בדמות ביטול הפחתת מס החברות כתוצאה מאימוץ מסקנות ועדת טרכטנברג וירידת ערך מהותית של מניות בנק לאומי, הביאו את החברה להציג נסיגה בשורה התחתונה.

ספינת הנדל"ן של דוד עזריאלי הציגה ב-2011 שיפור בפעילות העסקית, אך בשורה התחתונה רושמת הקבוצה צניחה של 51% ברווח הנקי ל-595 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 1.22 מיליארד שקל. הירידה ברווח הנקי מיוחסת, לפי החברה, להוצאות המסים בעקבות ביטול הפחתת מס החברות עקב ועדת טרכטנברג, אשר הסתכמו ב-601 מיליון שקל.  

הקבוצה הציגה צמיחה חזקה במגזרי הפעילות המהווים את ליבת עסקיה. הקבוצה דיווחה על גידול של 11% בהכנסה התפעולית מהשכרת הנכסים (NOI) - לכ-982 מיליון שקל. מדובר בפרמטר המרכזי הקשור בביצועי הקבוצה במגזר הנדל"ן המניב, המהווה את מדד פעילות הליבה שלה. הגידול נובע בעיקרו מגידול בהכנסות משכירות וכן בשל הקמה ורכישת נכסים חדשים.

ברבעון הרביעי נאלצה קבוצת עזריאלי להכיר בירידת ערך של 513 מיליון שקל הנוגעת להשקעתה במניות בנק לאומי אותה ביצעה לראשונה באפריל 2009.

נכון להיום עומד היקף ההשקעות בישראל המוערך של הקבוצה במנועי הצמיחה העתידיים על כ-3.2 מיליארד שקל, אשר מהם הושקעו כ-900 מיליון שקל ממקורותיה העצמאיים של החברה ובאמצעות מימון קצר מועד. השלמת בנייתם של הנכסים המצויים למועד הדוח בהקמה, בשנים הקרובות, צפויה להוסיף כ-60% לשטחי הנדל"ן המניב של הקבוצה בישראל.

בראש המגדל - עזריאלי עם עלות שכר של 21 מיליון שקל

דוד עזריאלי, בעל השליטה בקבוצת עזריאלי נהנה ב-2011 משכר בעלות של 21.2 מיליון שקל. השכר כלל מענק בגובה של 12.6 מיליון שקל. מנחם עינן, משנה פעיל ליו"ר דירקטוריון קבוצת עזריאלי נהנה ב-2011 משכר בעלות של 7 מיליון שקל. שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי נהנה משכר בעלות של 5.7 מיליון שקל, שכרו של שרף כלל מענק של 765 אלף שקל. יובל ברונשטיין, סמנכ"ל הכספים של הקבוצה, נהנה משכר בעלות של 3.6 מיליון שקל.

עזריאלי: "מאמין בכלכלה הישראלית"

דוד עזריאלי, יו"ר קבוצת עזריאלי: "אני מאמין בכלכלה הישראלית בהווה וכן בעתידה ובהתאם לזאת היקפי היזמות של הקבוצה בפרויקטי הנדל"ן המניב במדינת ישראל בשנים הקרובות הינם בהיקפים חסרי תקדים".

שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי: "אנו ממשיכים להציג צמיחה חזקה בעסקי הליבה שלנו ולשפר את הביצועים מרבעון לרבעון; במקביל אנו נמצאים בתנופת פיתוח חסרת תקדים בהיקף של כ- 3.2 מיליארד שקל, אשר תרחיב את עסקיה בתחום זה באופן משמעותי שכן תוסיף כ- 60% נוספים לשטחי הנדל"ן המניב הקיימים בישראל של הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
עזריאלי קרית אתא
למה אתם לא כותבים גם על קניון עזריאלי שנפתח בקרית אתא? קניוןן נפילה שאין בו לא קונים ולא אנשים הבאים לטייל. החנויות שם קורסות ללא הכנסה אבל עזריאלי מחייב כל חודש כמו שעון שכירויות בשמיים !!! משפחות שם קורסות ואין להם רחמים צריכים להתבייש. הקניון הזה בחיים לא יילל והם צריכים להתבייש.
משה , קרית אתא  |  24.03.12
8.
עוד נדלניסט
כדאי שכולם יבינו כי הרווחים העצומים של הנדלניסטים בעלי הקניונים מהווים חלק מרכזי מכך שמחרי המוצרים בארץ מטורפים, בעלי החנויות שנאלצים לשלם שכ"ד מטורף של מאה וחמישים דולר לחודש לעזיאלי ושאר הנדלניסטים חייבים על מנת לישרוד לימכור את המוצרים במירווחים לא שפויים וכך יוצא שאנו אלו שמשלמים ואחראיים לרווחי הנדלניסטים-יש להחרים קניות בקניונים עד אשר יורידו את שכר הדירה!!!!!!!!
בנר , ת"א  |  23.03.12
7.
עיתונאים יקרים - אתם פשוט איבדתם את הצפון! המנהלים האלו הביאו לרווח עצום לבעלי המניות..
בשנתיים האחרונות הביאו המנהלים רווח נקי לאחר מס של 1.8 מליארד שקל !! אז מה אם חמשת בכירי החברה הרוויחו (ולא "לקחו" כדבר הכותרת שלכם) בשנה האחרונה 41 מלין שקל.. מספיק כבר עם מחול השדים הזה.
דן  |  23.03.12
לכל התגובות