אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני פרויקטי תמ"א 38 בכפר סבא יוצאים אל הפועל

שני פרויקטי תמ"א 38 בכפר סבא יוצאים אל הפועל

קרסו נדל"ן קיבלה היתרי בנייה לפרויקטים ברחוב ביאליק וברחוב הארזים בעיר בהם תחזק את המבנים ותשדרג את החזיתות והשטחים הציבוריים

25.03.2012, 14:07 | שי פאוזנר

בעוד יזמים רבים מתקשים להוציא לפועל תוכניות תמ"א 38 ברחבי הארץ, חברת קרסו מבנים 38 מקבוצת קרסו נדל"ן קיבלה בסוף השבוע היתרים לשני פרויקטי תמ"א 38 נוספים בכפר סבא.

הדמיית הבניין המתוכנן ברחוב הארזים הדמיית הבניין המתוכנן ברחוב הארזים הדמיית הבניין המתוכנן ברחוב הארזים

הפרויקט הראשון ממוקם ברחוב ביאליק וכולל כיום 9 דירות. החברה החלה השבוע בעבודות החיזוק, שדרוג הבניין והקמת 3 דופלקסים חדשים בקומה העליונה בשטח בנוי של כ-450 מ"ר. הפרויקט השני שקיבל היתר בנייה ממוקם ברחוב הארזים בעיר. הבניין כולל 16 יח"ד ובחודש הקרוב יחלו העבודות לחיזוקו והקמת 5 יח"ד חדשות, בהן 4 דירות דופלקס ודירת גן אחת בשטח כולל של כ-700 מ"ר. בשני הפרויקטים החברה תחזק את המבנים ותשדרג את החזיתות והשטחים הציבוריים, לרבות התקנת מעליות. על פי התכנון, מחירי הדירות יחלו מ-2.15 מיליון שקל.

מהחברה נמסר כי בשלושת החודשים האחרונים החלו עבודות שיפוץ וחיזוק מבנים ב-3 פרויקטים נוספים באזור המרכז. מלבד כפר סבא, החברה החלה בביצוע פרויקט ברחוב האם ברמת גן במסגרתו ייבנו 9 דירות דופלקס חדשות. כמו כן, מבצעת החברה עבודות במסגרת פרויקט התמ"א בשני מבנים ברחוב הגדוד העברי ברעננה, הכוללים הקמת 8 דופלקסים חדשים. בנוסף, בימים אלה החברה מבצעת עבודות לחיזוק בניין ברחוב ז'בוטינסקי בראשון לציון במסגרתו יבנו 4 דירות דופלקס חדשות. ההיקף הכולל של עבודות הביצוע מוערך בכ-30 מליון שקל.

מחמי שאול, מנכ"ל קרסו מבנים 38, נמסר כי "אחת הבעיות בהוצאה לפועל של פרויקטי תמ"א 38 היא גיוס האשראי. הבנקים מתקשים עדיין להתמודד עם פרויקטי תמ"א 38 מכיוון שבניגוד לפרויקט בנייה רגיל, בפרויקטי תמ"א ישנה מורכבות נוספת בשעבוד הקרקע וזכויות הבנייה. היתרון שלנו הוא שיש לנו גב כלכלי חזק של חברת האם, קרסו נדל"ן, שבהחלט מסייע בעבודה מול הבנקים. למשל את הפרויקטים ברעננה ובראשון לציון עתיד ללוות בנק דיסקונט שיודע להתמודד עם המורכבות של פרויקטים כאלה".

לדברי שאול, היעד האסטרטגי של החברה הוא ליזום ולבצע כ-25 פרויקטי תמ"א 38 מדי שנה בהיקף הכנסות כולל של כ-275 מיליון שקל. פעילות החברה ממוקדת באזור גוש דן והשרון, בערים המעודדות ומסייעות לפעילות בתחום תמ"א 38.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות