אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירושלים: אושרה תוכנית לבניית 900 יחידות דיור בשכונות מלחה ומשואה צילום: עמית שעל

ירושלים: אושרה תוכנית לבניית 900 יחידות דיור בשכונות מלחה ומשואה

התוכנית אושרה בוועדה המקומית וכוללת מלבד הדירות גם שטחים ירוקים, מסלולי הליכה ואופניים ומבני ציבור; התוכנית הגדירה 30% דירות קטנות ו-30% נוספים שיושכרו לתקופה של 15 שנה

27.03.2012, 11:30 | דותן לוי

הועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה לפני מספר ימים את התכניות להרחבת שכונות משואה ומלחה. השכונות החדשות, בשיפולי שכונת גבעת משואה ובמורדותיה הדרומיים של שכונת מנחת, יוסיפו כ-900 יחידות דיור לעיר.

התכנית קודמה מאז שנת 2006 ובמהלך הדרך נתקלה בהתנגדויות רבות אשר עסקו בעיקרן בחשש התושבים מפגיעה בנוף, עומס תחבורתי לשכונה, והסתרת נוף. הוועדה המקומית שמעה את התנגדויות התושבים והחליטה לאשר את התוכנית תוך מזעור הפגיעה בנוף ובתושבי השכונות הוותיקות באזור.

השכונה החדשה בגבעת משואה, בתכנונו של האדריכל דורון הוק, תבנה על שטח של כ- 172 דונם, בשטח שבין גן החיות התנ"כי לשכונת משואה. בשטח זה ייבנו 482 יח"ד חדשות בבנייה מדורגת. בשכונה זו יבנו דירות בגודל ממוצע של כ-100 מ"ר.

השכונה החדשה במנחת, בתכנונו של האדריכל אביב יער, תבנה על שטח של כ-155 דונם במורדותיה הדרומיים של שכונת מלחה, מצפון לכביש 39 וממזרח לכביש גן החיות התנ"כי. בשטח זה ייבנו 397 יחידות דיור, בבינוי מדורג שינוע בין 4-10 קומות.

בדיון קבעה הוועדה כי 30% מיחידות הדיור בכל תוכנית ישתרעו על שטח של עד 85 מ"ר, ו-30% מסך כל יחידות דיור בכל תכנית תיועדנה להשכרה לתקופה של 15 שנים.

מלבד יחידות הדיור, התוכנית מקצה שטחים למבני ציבור, דרכים ומתקנים הנדסיים, פיתוח שטחים ירוקים ציבוריים, שתי טיילות - דרומית וצפונית, כמו גם שימור שטח ליער במורדות הדרומיים. כמו כן, התוכניות כוללות גם נקודת חיבור לשכונות הקיימות, מסלול הליכה ורכיבה על אופניים, וטיילת דרומית שתקשר אותן אל הפארק המטרופוליני עמק רפאים הפתוח.

התוכנית קודמה במסגרת הווד"לים ואושרה על ידם בחודש ספטמבר 2011. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות