אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלדים בארון של NDS? "נעזרה בהאקר כדי לפגוע במתחרים" צילום: עמית שאבי

שלדים בארון של NDS? "נעזרה בהאקר כדי לפגוע במתחרים"

לפי ה-BBC, החברה הישראלית לשעבר שסיסקו קונה ב-5 מיליארד ד' עמדה מאחורי פרסום קודים סודיים בעת שהיתה שייכת לניוז קורפ; NDS מכחישה וטוענת שנעזרה בהאקר לצורכי ייעוץ בלבד

27.03.2012, 11:36 | סוכנויות הידיעות

החברה הישראלית לשעבר NDS, שסיסקו הודיעה לאחרונה על רכישתה תמורת 5 מיליארד דולר, נעזרה בסוף שנות ה-90 בהאקר הפועל בתחום שירותי הטלוויזיה בתשלום - כך  דיווחה אמש (ב') התוכנית "פנורמה" של ה-BBC. באותה תקופה היתה שייכת NDS לניוז קורפ של רופרט מרדוק, שממנה התפצלה בשנת 99'.

ההאקר, לי גיבלינג, הקים בסוף שנות התשעים אתר בשם THOIC. לדבריו NDS, המייצרת כרטיסים חכמים לשירותי טלוויזיה בתשלום, מימנה אז את הרחבת האתר שלו ובהמשך נעזרה בשירותיו על מנת להפיץ ברשת קודים סודיים של המתחרה ITV דיג'יטל.

גיבלינג אמר ל"פנורמה" במפורש ש-NDS עמדה מאחורי הקודים המופיעים באתר THOIC. "הם סיפקו את התוכנה שאפשרה לעשות זאת, והורו להפיץ את המידע בהיקף הרחב ביותר שניתן", הוא הוסיף.

ITV דיג'יטל הוקמה ב-1998, אך לאור התפוצה הרחבה של הקודים הסודיים שלה, המשתמשים יכלו ליהנות בחינם מהשירותים שהציעו. החברה נסגרה ב-2002, והסמנכ"ל הטכני שלה לשעבר, סיימון דור, אמר ל"פנורמה" שהפיראטיות היתה "המהלומה שהרגה את החברה, ללא ויכוח".

NDS טענה בתגובה כי היא מעולם לא אישרה או הסכימה בשתיקה לפרסם קוד סודי כלשהו של אחד ממתחריה. לדבריה, THOIC שימש רק לאיסוף מידע על ההאקרים, וגיבלינג עבד בחברה כיועץ ומסר מידע על האקרים באופן חוקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
6: אתה מקשקש. כל מעסיק יכול לבקש פוליגרף גם עבור משכורת מינימום
NDS לא דורשת פוליגרף כדי להסתיר חלילה פעילות פלילית. אלו השמצות שלא מחזיקות מים. פוליגרף זו בדיקת אמת (עם סיכון נמוך לטעות) האמורה לוודא שהמועמד לא עובד בשרות מתחרים המעוניינים בגניבה טכנולוגית או עסקית של מוצרי החברה או לקוחותיה. אין בשאלות המוצגות בפני המועמד יכולת לנבא כיצד יתנהג בעתיד או אם יוכל לעמוד בחקירה משטרתית במידה ויחשף לפעילות פלילית. אלו דברי הבל שאין מאחריהם אפילו לוגיקה.
עובד NDS , ירושלים  |  27.03.12
9.
נשמע לא אמין.
חב' NDS אינה עוסקת בפיצוח קודים חזקים של אחרים, אלא בפיתוח קודים חזקים משל עצמה. אם מישהו הצליח לפצח את הקודים של ITV, אז זה מראה שהקודים של ITV היו חלשים. אין זה משנה אם הפיצוח בוצע ע"י האקר או ע"י NDS. לבריטים יש גם עניין להכפיש את מרדוק עקב פרשת הפפראצ'י החמורה בעיתון ניוז אוף דה וורלד. הדבר רק מוסיף להוריד את האמינות של הטענה הזאת.
דני , ירושלים  |  27.03.12
לכל התגובות