אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היקף הרכישות של חברות טכנולוגיה ירד אך מחירן עלה צילום: Shutterstock

היקף הרכישות של חברות טכנולוגיה ירד אך מחירן עלה

שינויים בנוף הטכנולוגי וזמינות המזומנים של השחקנים הגדולים בתעשייה הובילו לעלייה בסכומים שהושקעו בשנה שעברה על רכישות ולירידה במספר העסקאות

27.03.2012, 13:31 | סוכנויות הידיעות

שינויים ניכרים בנוף הטכנולוגי ומצבורי המזומן הרחבים של כמה מהשחקנים הגדולים ביותר בתעשייה הובילו לעלייה בסכומים שהוצאו בשנה שעברה על רכישות, כך חושף מחקר שערכה חברת פרייס ווטרהאוס קופר (PWC).

על פי המחקר, עולה שחברות הטכנולוגיה הוציאו ב-2011 125 מיליארד דולר על עסקאות, עלייה של 17% בהשוואה ל-2010, אז הסכום עמד על 107 מיליארד דולר. עם זאת, במהלך 2011 בוצעו 308 עסקאות, ירידה של 21% מ-2010.

הצמיחה בגודל הממוצע של העסקאות נבע בין היתר ממספר עסקאות בשווי מיליארדי דולרים שנסגרו במהלך השנה, ביניהן רכישת אנטומי על ידי HP עבור 10.3 מיליארד דולר, רכישת מקאפי עבור 6.6 מיליארד דולר על ידי אינטל והעסקה שביצעה טקסס אינסטרומנטס לרכישת נשיונל סמיקונדוקטור תמורת 6.4 מיליארד דולר.

נראה שגל הרכישות הגדולות יימשך גם השנה. גוגל, לדוגמה צפויה להגיע לעסקה על הצעתה לרכוש את מוטורולה מוביליטי תמורת 12.5 מיליארד דולר. בעוד שסקטור החומרה חווה ירידה בנפחי המיזוגים והרכישות, העסקה הממוצעת בסקטור התוכנה דווקא רשמה צמיחה, זו השנה השנייה ברציפות, לרמה של 438 מיליון דולר, מדובר בעלייה של 49% מרמה של 294 מיליון דולר שנרשמה ב-2010.

עוד עולה מהמחקר כי הגידול ברכישות נבע גם מהתרחבות של חברות גדולות בתעשיות מתעוררות כמו אבטחת מידע, ביג דאטה, רשתות חברתיות ומשחקים מקוונים. הכלכלה האירופית הפגיעה וגורמים עולמיים אחרים הגבילו את מספר המיזוגים בין תעשיות שונות, שנפלו ב-21% בשנה שעברה.

עם זאת, חברות אמריקאיות המחפשות להשקיע כסף זר ולהרוויח בשווקים מחוץ למדינה, הובילו לעלייה של 21% ברכישות של חברות זרות על ידי חברות אמריקאיות, ביניהן אנטומי הבריטית, סקייפ בלוקסמבורג ו-Infineon הגרמנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות