אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב ביפו: מעונות לסטודנטים

בקרוב ביפו: מעונות לסטודנטים

הוועדה המחוזית אישרה כי שישה מבנים ישופצו, יחוזקו ויוכלו לשמש 240 סטודנטים

28.03.2012, 07:58 | דותן לוי

שישה בנייני שיכון ברחוב טוכולסקי בשכונת יפו ג', על גבול בת ים, יורחבו וישמשו בין היתר כמעונות לסטודנטים מהמכללה האקדמית תל אביב־יפו, כך אישרה אתמול (ג') הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז תל אביב. מדובר במבנים בני ארבע קומות שכוללים כיום 96 יחידות דיור.

במסגרת ההסכמות בין היזם לבין הדיירים, המבנים שופצו עוד לפני הגשת התוכנית כדי להסיר "צו מבנים מסוכנים" שהוצא נגדם. בהמשך, המבנים יחוזקו נגד רעידות אדמה, יתווספו להם מעליות, והדירות הקיימות יורחבו על ידי הוספת ממ"דים ומרפסות. מעל המבנים הקיימים יתווספו שלוש קומות ועוד קומת גג חלקית. התוספת תאפשר הקמת 72 דירות אשר ישמשו למעונות סטודנטים (לכ־240 סטודנטים) וכן 24 דירות מגורים רגילות. כמו כן, קומות העמודים יאפשרו הוספת 12 דירות מגורים, מחסנים ולובי, ויותרו בהן גם שימושים של גני ילדים ומעונות יום.

לפי ההסכם שנחתם בין היזם רוני צברי למכללה האקדמית, המעונות יושכרו לסטודנטים לתקופה של עשר שנים, עם אפשרויות יציאה מההסכם כל שנה לאחר שנת ההפעלה הראשונה. בתום התקופה יוכל היזם למוכרן כדירות מגורים רגילות בשוק החופשי בתמורה לתשלום היטל השבחה, או להמשיך להשכירן למכללה או למוסד אקדמי אחר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
יישר כח לעורך דין שילה רצהבי סמנכ"ל פיתוח עסקי של היזם
האיש שעומד בדחיפת כל הפרויקט הענק והמבורך הזה הוא עו"ד שילה רצהבי אשר עמל ימים כלילות להביא את היזם לאישור הוועדה המחוזית. מגיע לו ברכות על ההישג המדהים שמביא בשורה אמיתית ליפו בכלל וליפו ג' בפרט. יישר כח
תושב יפו ג'  |  28.03.12
1.
פיצול חוקי
צריך להוציא הוראה בלתי חוזרת שמחייבת את כול הרשויות שכול צמוד קרקע שמגרשו מ 200 מטר יוכל לפצל ל 2 יחידות ללא אישור מאף אחד וללא עירוב הרשויות .וכך בשכונות של צמודי קרקע במגרשים של 250 וצפונה יפוצלו או חלק מהדו יסגר לטובת יחידת דיור .זה גם כבר קיים בהמון צמודי קרקע גם לא יפריע לאף אחד וגם לא יהיה עומס על התשתיות . 2 משפחות יכולות לגור בכייף במגרש של 250 מטר . כול ההרחבות שבנו במושבים כול הוילות יוכלו לפצל --תעזרו לי להוציא את החוק הזה לפועל ,לטובת כולנו
יוסי  |  28.03.12