אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצרים שוקלת לחסום אתרי פורנו צילום: שאטרסטוק

מצרים שוקלת לחסום אתרי פורנו

שר התקשורת המצרי הודיע כי הוא עשוי לחייב את הספקיות למנוע מהגולשים כניסה לאתרים פורנוגרפיים. "זה מפריע למשפחות", הסביר

28.03.2012, 12:49 | יוסי גורביץ

רשות הפיקוח והטלקום הלאומית במצרים הקימה ועדה שתבחן את האפשרות לצנזר אתרי פורנו - כך הודיע שר התקשורת בקהיר, מוחמד סאלם. לדבריו, הוועדה צפויה לסיים את דיוניה בהקדם ולהציג את מסקנותיה לפרלמנט.

הבלוג The Next Web דיווח אתמול (ג') כי הודעתו של סאלם מגיעה לאחר שחבר פרלמנט שמרני, ד"ר יוניס מחיון, טען בפרלמנט לפני כחודש שאתרי פורנוגרפיה גררו השפעות שליליות על משפחות, וגרמו לגירושין ואף לאונס. בדבריו אמר סאלם כי "הנושא מפריע למשפחות".

הוועדה שוקלת מספר צעדים, לפי סאלם: אחד מהם הוא להורות לספקיות הרשת המצריות שלא לאפשר קשר לאתרי פורנוגרפיה בעולם, ולהעניש אותן אם לא יעשו כן. עם זאת, הודה השר שהדבר ייצור קושי כיוון שיש מיליוני אתרים כאלה.

פתרון אחר שהציע סאלם הוא תוכנות סינון, המאפשרות למנוע גישה של קטינים לאתרי פורנו. השר המצרי לא ציין בדבריו באילו תוכנות מדובר, ולא הבהיר האם הממשלה נמצאת במגעים עם היצרניות העובדות מאחוריהן.

מספר ספקיות רשת במצרים, ביניהן הספקית הגדולה במדינה – TEData – כבר מציעות למשתמשיהן שירותים שונים שמאפשרים חסימת אתרים "לא ראויים". משמעותה של ההחלטה הממשלתית, אם תתקבל, היא שהבחירה הזו תוצא מידיהם של הגולשים.

בטוניסיה, שהדיחה את המשטר הדיקטטורי של בן עלי לפני כשנה, בלם בית המשפט העליון ניסיון דומה לאסור על פורנוגרפיה. השופטים ציינו שמדובר במדרון חלקלק שבאמצעותו יכולה הממשלה לאסור על כל תוכן שאיננו מוצא חן בעיניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות