אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרטנר: ההכנסות העולמיות של שוק ה-SaaS צפויות להגיע ל-14.5 מיליארד דולר

גרטנר: ההכנסות העולמיות של שוק ה-SaaS צפויות להגיע ל-14.5 מיליארד דולר

ההכנסות העולמיות של שוק התוכנה כשירות ((SaaS, צפויות להגיע ב-2012 ל-14.5 מיליארד דולר ומשקפים עלייה של 17.9% בהשוואה לשנת 2011

28.03.2012, 14:28 | כלכליסט
ההכנסות העולמיות של שוק התוכנה כשירות ((SaaS, צפויות להגיע ב-2012 ל-14.5 מיליארד דולר המשקפים עלייה של 17.9% בהשוואה להכנסות שנת 2011 שהגיעו ל-12.3 מיליארד דולר. כך עולה מדו"ח גרטנר. אספקת שירותים מבוססת SaaS צפויה לצמיחה עד סוף 2015 , אז עתידות ההכנסות העולמיות בתחום להגיע ל-22.1 מיליארד דולר.

שרון מרץ, מנהלת מחקר בגרטנר: "אחרי יותר מעשור של שימוש, ממשיך אימוץ ה-SaaS לגדול ולהתפתח, בשווקי היישומים הארגוניים. המניעים העיקריים להמשך אימוצו כיום הם ההיכרות ההולכת ומעמיקה עם מודל ה-SaaS, המשך הפיקוח על תקציבי IT, הצמיחה של הפלטפורמה כשירות ( ), קהילות המפתחים והעניין הגובר במחשוב ענן".

"הסוגיות הבולטות ביותר בהן נתקלים בזמן פריסת SaaS משתנות מאזור לאזור", אומרת מרץ. "הגמישות המוגבלת של הקסטומיזציה, והאינטגרציה המוגבלת עם מערכות קיימות, הן הסוגיות הבולטות בצפון אמריקה."

"במדינות EMEA מדובר בעיקר בבעיות של אי-יציבות של הרשת, ואילו באסיה/פסיפיק, הבעיה המרכזית היא פריסות שנמשכות זמן רב יותר מהצפוי. היצרניות פונות באופן אגרסיבי יותר לרוכשי SaaS מחוץ לשווקים המסורתיים. הן מציעות להם זמינות בשפת המקום, יוצרות בריתות, ובונות מרכזי נתונים, שמטרתם להתמודד עם הדרישות המקומיות" היא מוסיפה.

צפון אמריקה, ובמיוחד ארה"ב, מייצגת היום את ההזדמנות המשמעותית ביותר עבור ה-SaaS, והיא השוק הבוגר ביותר מבין כל השווקים האזוריים. במדינות מזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, הנחשבות באופן כללי לשווקים קטנים ומתפתחים, פוטנציאל ההזדמנות עבור ה-SaaS טמון יותר בטווח הביניים ובטווח הרחוק בגלל אתגרי התשתיות שעליהם יצטרכו היצרניות להתגבר אם ברצונן לקצור הצלחה באזורים אלה.

שלומית הרט, מנכ"לית גרטנר ישראל מסרה כי: "חברות הטכנולוגיה בתחום התוכנה בישראל, אימצו את מודל ה-,SaaS וחברות הזנק צעירות נוסדות על בסיס מודל זה. כמו כן בתחום הארגוני, חברות מטמיעות כחלק מאסטרטגיית המיחשוב בענן את מודל ה-SaaS. בארץ, תחום הCRM הינו התחום הצומח והמוביל. האימוץ המרשים נרשם בקרב חברות קטנות עד בינוניות, ואילו חברות גדולות, בוחנות כניסה לתחום באופן יותר מדרגי" .

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות