אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: הקונגרס לא יאסור על מעסיקים לדרוש מהעובדים סיסמאות פייסבוק צילום: בלומברג

ארה"ב: הקונגרס לא יאסור על מעסיקים לדרוש מהעובדים סיסמאות פייסבוק

הרפובליקנים בבית הנבחרים הפילו הצעה שנועדה למנוע מחברות לבלוש אחר מועסקים או מועמדים דרך חשבונותיהם ברשת החברתית. עם זאת, פייסבוק עשויה לנקוט צעדים משפטיים נגד החברות

29.03.2012, 11:58 | יוסי גורביץ

בית הנבחרים של הקונגרס האמריקאי דחה אמש (ד') הצעת חוק האוסרת על מעסיקים לבקש ממועמדים לעבודה סיסמאות לפייסבוק שלהם. ההצעה נדחתה ברוב של 236 לעומת 184, על פי קווים מפלגתיים: רק רפובליקני אחד הצביע בעד ההצעה, ורק שני דמוקרטים נמנעו מלתמוך בה.

לפני כשבוע דיווחה סוכנות הידיעות AP כי בשנים האחרונות הולכת ורווחת תופעה, שבמסגרתה מעסיקים לא רק עורכים חיפוש אחרי מועמדים ברשתות חברתיות - אלא גם דורשים מהם למסור את שמות המשתמש והסיסמאות שלהם. במקרים אחרים, "רכים" יותר, חברות מבקשות מהמועמד להפוך את אחד מאנשי החברה ל"חבר" שלו, כדי שיוכלו לעקוב אחר התקשורת בינו לבין חבריו.

הבלוג טק-קראנץ' מציין כי ההצעה שהועלתה בבית הנבחרים היא תיקון לחוק הרפורמה של ה-FCC (רשות התקשורת הפדרלית), שהציע חבר הקונגרס הדמוקרטי אד פרלמוטר. התיקון היה מאפשר ל-FCC להתערב במקרים שבהם מעסיקים היו דורשים ממועמדים גישה לחשבונות הפייסבוק שלהם.

מספר סנאטורים כבר פנו לרשויות כדי שיערכו חקירה בנושא, ופרלמוטר נימק את הצעת החוק שלו בכך שלאזרחים האמריקאים צריכה להיות ציפייה לפרטיות בפייסבוק וטוויטר: "אף אמריקאי לא אמור לספק את הסיסמאות הפרטיות והסודיות שלו כתנאי להעסקה", אמר פרלמוטר.

הרפובליקנים, הנחשבים מסורתית למפלגה התומכת יותר במגזר העסקי, אמרו בתגובה כי הצעת החוק הדמוקרטית "לא מועילה" וכי הם ישקלו חקיקה אחרת בתחום בעתיד. טק-קראנץ' מציין עוד כי החלטת הקונגרס עדיין משאירה למדינות סמכויות בנושא, ומדינת מינסוטה כבר שוקלת חוק משלה בתחום.

פייסבוק, מצדה, הביעה לאחרונה חוסר שביעות רצון מדרישות המעסיקים, ומסרה כי הן עלולות לפגוע בפרטיות הגולשים. היא אף ציינה כי היא תשקול נקיטת צעדים משפטיים נגד חברות שידרשו מעובדים או ממועמדים את סיסמאותיהם לרשת החברתית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות