אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל האיסלאם: ריאל מדריד מחקה את הצלב מהסמל

בגלל האיסלאם: ריאל מדריד מחקה את הצלב מהסמל

מה לא עושים בשביל הכסף? ריאל מדריד מוחקת את הצלב מהסמל שלה כשהיא פונה למדינות מוסלמיות

01.04.2012, 18:20 | רונן וודלינגר

כניסת הכסף הגדול ממדינות המפרץ לכדורגל האירופי מלווה לא פעם בביקורת. לפני כשנה היתה זו ברצלונה כאשר הסכם החסות הענק שחתמה עם קרן קטאר לווה בביקורת רבה, שנגעה לקשרים המפוקפקים שמקיימת הקרן עם קיצוני איסלם. כעת מגיע תורם של הלבנים ממדריד, אשר מסעם לכיבוש הגלובוס מביא אותם לוותר בדרך על סמלים ותיקים.

מסתבר שכדי לקדם את המותג "ריאל מדריד" בארצות מוסלמיות ובעיקר במדינות העשירות של המפרץ, החליטו במועדון למחוק את הצלב הקטן שמעטר את הסמל של הקבוצה. ה"מארקה" הספרדי חשף כי באירוע שהתקיים בסוף השבוע באיחוד האמירויות, שבמסגרתו הניח נשיא המועדון פלורנטיני פרס אבן פינה לעיר הנופש היוקרתית שתבנה הקבוצה במדינה המוסלמית הקטנה, נמחק הצלב מכל סמליה של ריאל שפוזרו במקום האירוע.

הסמל עם הצלב ובלעדיו הסמל עם הצלב ובלעדיו הסמל עם הצלב ובלעדיו
למען הסר ספק, בעיתונות הספרדית מדגישים שלא מדובר במקרה או בטעות, אלא באסטרטגיה שיווקית מכוונת, שנועדה להציג את ריאל כמועדון גלובלי אשר פונה לאנשים בכל מקום ובכל מדינה ללא קשר להשתייכותם הדתית.

התגובה של הלבנים לחשיפה נשמעת לכל הפחות מתחמקת. במועדון טוענים שלמעשה הצלב אינו חלק מהסמל המקורי של המועדון, אלא שהוא הוענק לריאל על ידי המלך אלפונסו השמיני בשנות ה-20 של המאה הקודמת. במילים אחרות: המחיקה לא פוגעת בסמל הבסיסי. מן הסתם, אותו צלב "לא מקורי" מופיע תמיד ובגאון בסמל הקבוצה בכל מדינה אחרת, כמו גם באתר הרשמי של ריאל.

נזכיר כי בסמל המועדון, שמזוהה באופן מסורתי עם בית המלוכה הספרדי, מצויר בין השאר הכתר של מלך ספרד ובראשו, כיאה למלך קתולי, מתנוסס צלב קטן. אגב, אותו צלב קטן גם מופיע בראש הסמל שמצויר על הדגל הספרדי. מעניין אם בשגרירות ספרד במדינות המפרץ מקפידים למחוק גם אותו מהדגל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
יש שחקן ברזילאי ששיחק באחת הקבוצות הבכירות באירופה ואח"כ עבר לשחק באבו דאבי
כמובן שהמעבר לאבו דאבי היה רק בגלל הכסף. בסוף הוא ברח משם עם משפחתו והשאיר את כל הרכוש באבו דאבי. יום אחד הוא הלך עם אישתו קניון והוא לבש חולצה קצרה שחשפה קעקוע של צלף שהיה לו על היד, אנשים בקניון כמעט שחטו אותו ואת אישתו בגלל הצלף הזה.
08.04.12
10.
כל התפיסה האוניברסלית הזו היא טובה ומבורכת
רק הבעיה היא שהיא לחלוטין חד צדדית! כשפתיחות וקבלת האחר באים אך ורק מצד אחד בזמן שמנגד, הצד השני רק מגביר ומקצין את הסממנים הפרטיקולרים שלו ומייצר דמוניזציה כלפי הצד השני, משהו פה לגמרי לא תקין. לא פלא שגל חדש של לאומנות גואה באירופה בשנים האחרונות - אין זה תוצר של גזענות ואפליה הנובעת מתוך בורות וללא סיבה מוצדקת אלא, תגובה צפויה לגילויי שנאה בעלת סממנים דתיים פונדומנטליסטים השוטפת את כל המזרח התיכון כנגד המערב וכמו כן, חודרת אט אט ליבשת אירופה. אנשים אינם מבינים שפתיחות כלפי צד אחד חייבת לכלול תגובה אוהדת גם מן הצד השני. מאידך, כאשר הצד השני עוין אותך ומסית נגדך יומם ולילה, הפתיחות והפשרה נתפסת כרפיסות ואיתות של כניעה. הצלב הוא חלק מן המסורת של מלכות הכתר הספרדית. מדוע לוותר עליו כל כך מהר? כשאנשים גודעים את השורשים שלהם בקלות דעת שכזו, שלא יתפלאו כאשר בא שכנם ונוטע שורשים אחרים במקום.
חמי  |  01.04.12
לכל התגובות