אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוקה: כך הפך הקרב על המספרים למאבק פוליטי

בוקה: כך הפך הקרב על המספרים למאבק פוליטי

לכאורה, מדובר בענייני חשבונאות. מספרים משמימים בתקציב של בוקה ג'וניורס ותו לא. למעשה, מדובר בקרב פוליטי אשר נוגע לארגנטינה כולה ולא רק למועדון הפופולארי מבואנוס איירס

02.04.2012, 14:49 | רונן וודלינגר

לכאורה, מדובר בענייני חשבונאות. מספרים משמימים בתקציב של בוקה ג'וניורס ותו לא. למעשה, מדובר בקרב פוליטי, אשר נוגע לארגנטינה כולה ולא רק למועדון הפופולארי מבואנוס איירס.

קצת רקע: במהלך הבחירות לנשיאות המועדון שהתנהלו בסוף השנה הקודמת, התפאר הנשיא דאז, חורחה אמאל, בכך שההנהלה בראשותו הביאה את המועדון לסיים את שנת התקציב 2011-2010 ברווח של 50 מיליון פסו. המספר הזה, שחזר פעם אחר פעם במערכת הבחירות, אמור היה לסמל את הצלחתו של אמאל ולזכות אותו בקדנציה נוספת, שכן מדובר ברווח הגדול ביותר שרשמה קבוצה ארגנטינית, בודאי בשנים האחרונות.

אבל אמאל הפסיד בבחירות, ולא עזרה לו גם העובדה שבוקה זכתה באותם ימים באליפות. מי שנבחר לתפקיד הנשיא היה דניאל אנג'ליקי, וכעת הוא ואנשיו מדגישים שהנתונים שבהם התהדר אמאל היו נכונים רק עד למחצית הראשונה של 2011, ואילו את המחצית השנייה של 2011, כלומר האחרונה של אמאל בנשיאות, סיים המועדון בגירעון של 23.6 מיליון פסו. "צריך למחוק מהדמיון הקולקטיבי של המועדון את הנתון שהנשיא הקודם הבליט בהתלהבות," הצהיר סגן הנשיא הנוכחי, אוסקר מוסקארייז'ו, במסיבת עיתונאים שהתקיימה בשבוע שעבר.

עד כאן חילופי ההאשמות בענייני התקציב, שמזכירים את מה שהתנהל בברצלונה אחרי זכייתו של סנדרו רוסיי. אלא שמאחורי המספרים היבשים עומדים מאבקים פוליטיים רחבים בהרבה. הנשיא הקודם, אמאל, מלבד היותו עסקן כדורגל, הוא פוליטיקאי המשתייך למפלגת FPV, שבראשות הנשיאה כריסטינה קירשנר. מנגד, הנשיא הנוכחי, אנג'ליקי, הוא איש מפלגת PRO, מפלגתו של ראש עיריית בואנוס-איירס ומי שהתפרסם בעבר כנשיא בוקה, מאוריסיו מאקרי, שהוא בין השאר יריב חריף של הנשיאה.

עוד בסוף 2012 הקרב על הנשיאות של בוקה התנהל במידה רבה על רקע המאבק הפוליטי הארצי, וההאשמות שהטיחו הצדדים זה בזה נגעו לזירה הפוליטית הלאומית, לא פחות מאשר לענייני המועדון מדרום בואנוס איירס. אולם בעוד שבארגנטינה זכתה הנשיאה קירשנר בבחירות שהתקיימו באוקטובר ברוב ניכר, הרי שחודשיים אחר כך בבוקה דווקא הנציג של מאקרי זכה. כעת, כך נראה הוא ממשיך לנגח את הממשל ואת אנשיו. "המצב הכלכלי הנוכחי הוא לא חגיגה," סיכם הגזבר הנוכחי. "מדובר במצב עדין שיכריח אותנו בהמשך השנה למכור שחקנים, כמו שנעשה גם בעבר וכמו שעושה כל הכדורגל הארגנטיני".  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות