אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערת "עסק חי" בדו"חות: חשש לגבי פירעון קרן האג"ח של איזי אנרגיה

הערת "עסק חי" בדו"חות: חשש לגבי פירעון קרן האג"ח של איזי אנרגיה

רואי החשבון של החברה הביעו ספק ביכולתה לעמוד בתוכניתה למצוא מימון לפירעון הקרן לבעלי האג"ח, בהיקף של 8.4 מיליון דולר, בעוד שבועיים

03.04.2012, 08:07 | ניר צליק

את שנת 2011 סיימה איזי אנרגיה, העוסקת בתפעול תחנות דלק בארצות הברית, עם צמיחה מרשימה בשורה העליונה, כשהכנסותיה צמחו ל־494.8 מיליון דולר לעומת 419.7 מיליון דולר בשנת 2010 - עלייה של 17%. עם זאת, את מחזיקי איגרות החוב של החברה וגם את רואי החשבון שלה מעסיקה בעיקר השורה התחתונה, וזו מעידה על מצבה הבעייתי של החברה. ההפסד של איזי אנרגיה הסתכם ב־2011 בכ־1.6 מיליון דולר לעומת הפסד של 5.4 מיליון דולר בשנת 2010, כשבקופתה נותרו כ־1.6 מיליון דולר בלבד.

ההפסדים, יחד עם תזרים המזומנים השלילי מפעילות שוטפת של החברה, שעמד על 2.7 מיליון דולר, כמו גם העובדה שלא הצליחה לפרוע את הקרן למחזיקי האג"ח בהיקף של כ־8.4 מיליון דולר בפברואר (הריבית, בהיקף 1.6 מיליון דולר נפרעה במועדה, נ"צ) גרמו לרואי החשבון של החברה, בייקר טילי, להצמיד לדו"חות החברה הערת "עסק חי". מועד דחיית תשלום הקרן לבעלי האג"ח של איזי אנרגיה נקבע בהסכמתם ל־19 באפריל, אך רואי החשבון מטילים ספק ביכולתה לעמוד בתוכנית להשגתו.

המימון הדרוש לחברה יושג, לדבריה, בשתי דרכים: הראשונה - הלוואה בהיקף של 3 מיליון דולר מקרן מזנין, שאותה כבר קיבלה ב־15 בפברואר. הדרך השנייה היא באמצעות מכירה של נכסי תחנות דלק וחנויות נוחות שבבעלותה. איזי אנרגיה התקשרה עם רוכש במטרה למכור כ־18 נכסים בבעלותה, כשאם העסקה תושלם, היא תקבל כ־12.2 מיליון דולר. בנוסף, מכרה החברה ארבעה נכסים נוספים ב־6.4 מיליון דולר.

איזי אנרגיה רוכשת תחנות דלק בארה"ב, כשאת שטחי הנדל"ן הצמודים להן היא נוהגת למכור או להחכיר, ואת התחנות עצמן, כמו גם את חנויות הנוחות, היא מפעילה בעצמה. בנוסף, החברה מספקת דלקים לכ־22 תחנות ברחבי ארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות