אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: גוליבר בראשות מאיר דגן יכולה לחפש אורניום בנגב צילום: עטא עוויסאת

עכשיו זה רשמי: גוליבר בראשות מאיר דגן יכולה לחפש אורניום בנגב

משרד האנרגיה והמים העניק לגוליבר היתר חיפוש לשנה, על שטח של 4,892 דונם בנגב באזור שבין ערד לסדום, ליד צומת חתרורים. זו פעם ראשונה שמשרד האנרגיה מתיר לחברה ישראלית לחפש אורניום בשטח מדינת ישראל

03.04.2012, 09:41 | שי סלינס

עכשיו זה רשמי: חברת גוליבר אנרג'י בראשות ראש המוסד לשעבר מאיר דגן תוכל לחפש אורניום בנגב. המפקח על המכרות במשרד האנרגיה והמים, העניק היתר לחפש אורניום ומתכות רדיואקטיביות לחברת גוליבר אנרג'י, שבה משמש מאיר דגן כיו"ר דירקטוריון החברה. כך הודיעה הבוקר (ג') חברת גוליבר לבורסה.

לפי ההודעה, היתר החיפוש ניתן לשנה על שטח של 4,892 דונם בנגב באזור שבין ערד לסדום, ליד צומת חתרורים. תוכנית העבודה של גוליבר אנרג'י, שאושרה בהיתר החיפוש כוללת בין היתר: ביצוע אנליזות כימיות לבדיקת ערכים רדיואקטיביים בדוגמאות המטחן מקידוח "מאיה 357"; הגשת דו"ח מסכם עם תוצאות האנליזות והמלצות להמשך הפעילות עד תום מתן ההיתר.

זו פעם ראשונה שמשרד האנרגיה מתיר לחברה ישראלית לחפש אורניום בשטח מדינת ישראל. גוליבר אנרג'י מתכננת להיעזר במומחים מחו"ל ולייבא ציוד ומכשור מיוחד לצורך תוכנית החיפושים, נמסר.

לפי ההודעה, סימנים להימצאות חומר מתכתי בעל רדיואקטיביות גבוהה נמצאו בקידוח שבוצע ברשיון חיפושי הנפט מאיה, באזור חתרורים בנגב, שהזכויות בו היו שייכות לשותפות זרח, אשר גוליבר אנרג'י הינה בעלת השליטה (בעקיפין) בשותף הכללי בה. הסימנים לחומר המתכתי הרדיואקטיבי נמצאו בעומק רדוד. במסגרת החיפושים מתכננת גוליבר אנרג'י להרחיב את בור הקידוח ולבצע בדיקות מיוחדות כדי לזהות את המתכות שנמצאו ולהעריך את היקפן.

חברת גוליבר אנרג'י חתמה על הסכם עם שותפות זרח, במסגרתו העניקה זרח לגוליבר את זכות השימוש בכל המידע שצברה לצורך חיפוש, כרייה והפקה של מתכות רדיואקטיביות לרבות אורניום. בתמורה להענקת הזכות תהיה זרח זכאית לקבל תמלוג בשיעור של 12.5% מחלקה של גוליבר אנרג'י מהמתכות הרדיואקטיביות שיופקו וינוצלו על ידה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות