אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח בסדרות א' ו-ג' מחפשים רוכש לאמפל צילום: אנדרס לצקו

מחזיקי האג"ח בסדרות א' ו-ג' מחפשים רוכש לאמפל

אסיפת בעלי האג"ח הסתיימה ללא תוצאות. נציג סדרה ב' שנכח באסיפה אישר כי הסדרה מצויה במו"מ מתקדם להסדר עם אמפל

03.04.2012, 10:34 | גולן חזני

אסיפת מחזיקי סדרות א' ו-ג' בחברת אמפל הסתיימה ללא תוצאות. נציג כלל ביטוח שמשמש בנציגות סידרה ב', ואשר נכח באסיפה אישר כי הסדרה מצויה במו"מ מתקדם להסדר עם אמפל לפריסת החוב וכי הצדדים קרובים לסיכום. מחזיקי האג"ח של סדרות א' ו-ג' מנסים לאתר משקיע שבמקרה של פירוק ירכוש את השליטה באמפל.

מחזיקי האג"ח משתי הסדרות תקפו את אירית אילוז סמנכ"לית הכספים שהגיעה לאסיפה: "החברה מפזרת עשן בכוונה ולוחצת עלינו לקבל החלטה פזיזה שלא מתבססת על הנחות כלכליות אמיתיות, רק כדי להקל על בעל השליטה", אמר נציג של בית השקעות גדול שמחזיק באג"ח בכמות משמעותית.

אילוז חזרה על דבריה שנאמרו באסיפות קודמות לפיהם מימן יוותר על שכרו ויזרים נכסים אחרים לחברה, כמו התקבולים מ-EMG. בינתיים, בהסדר המסתמן עם סידרה ב' מימן יזרים 6 מיליון דולר לחברה.

אילוז הגיעה לישיבה כמייצגת החברה ומיד משכה אש והומטרו עליה שאלות קשות. כשנשאלה מהי עלות המטה לאחר הקיצוצים שדיווחה עליהם אמפל, סירבה אילוז להשיב ואמרה כי תעדכן את הנציגויות, וכשנשאלה מדוע הצוות הנוכחי הוא זה שצריך להמשיך אחרי שנכשל בהובלת החברה ומה היתרון שלהם על פירוק, השיבה: "היתרון עצום, אבל אי אפשר לדבר עליו".

מחזיקי האג"ח אמרו כי הם רוצים ערבויות אמיתיות. אמפל הוכרזה רשמית כחדלת פירעון, כאשר בחודש שעבר כבר נמנעה מתשלום של כ-130 מיליון שקל לסדרה ב' (פירעון של 25% מהקרן) ושילמה להם רק את הריבית החצי-שנתית (3.3%) שהסתכמה ב-15 מיליון שקל - ונכנסה למו"מ להסדר חוב עמם.

בשבוע שעבר החליטה נציגות מחזיקי אגרות החוב (סדרה ב') של אמפל לדחות בשבועיים את כניסתה לתוקף של ההחלטה על פירעון מיידי של אגרות החוב על רקע התקדמות במו"מ עם אמפל והסכמת יוסי מימן לחלק מדרישות המחזיקים.

יוסי מימן, בעל השליטה באמפל, לה חובות של 870 מיליון שקל לבעלי הסדרות השונות, הציע בתחילת פברואר למחזיקי האג"ח תשלום מותנה של 100 מיליון שקל בגין החזקותיו האישיות (8.1%) ב-EMG, בתמורה לדחיית פירעון קרן האג"ח בשנתיים, אשר תשולם אז במלואה. עוד במסגרת ההסדר, הציע מימן לעבוד ללא שכר בשנתיים הקרובות, לאחר שב-6 השנים האחרונות משכו מימן ויד ימינו בחברה, סמנכ"לית הכספים, אירית אילוז, שכר בעלות של כ-80 מיליון שקל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות