אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איזי – כל הכבוד! עכשיו מכור מניות לאוהדים צילום: ראובן שוורץ

איזי – כל הכבוד! עכשיו מכור מניות לאוהדים

מגיע כל הכבוד לאיזי שרצקי ורן בן שמעון על האליפות ההיסטורית של קריית שמונה. אבל עכשיו איזי יכול להפוך אותה מאנקדוטה היסטורית למחוללת היסטוריה אמיתית

03.04.2012, 19:40 | אוריאל דסקל

לאיזי שרצקי אין בעיה לחשוף את המספרים בכל הקשור לאיתוראן קריית שמונה. הוא מספר בגלוי על ההוצאות הרבות הקשורות בקיום קבוצה הישגית בפריפריה, בשכר ובהכנסות העלובות למדי. כבעלים של חברה בע"מ הוא גם מפרסם את הדו"חות הכספיים שלה. שקיפות לא אמורה ולא מפחידה את שרצקי. וטוב שכך.

אבל אם הוא רוצה להפוך את הקבוצה שלו לתופעה חברתית אמיתית – לא משהו שיחלוף אם ענני התהילה שאופפים כעת את קריית שמונה – הוא צריך להפוך את הקבוצה הקטנה והסימפטית שלו מקבוצה שנתמכת על ידי פטרון לקבוצה שמשתפת את האוהדים ואת הקהילה בניהולה. איך הוא יכול לעשות את זה? אפשר "להקריב" את הבלעדיות שלו על הבעלות ולמכור מניות לתושבי קריית שמונה והאזור.

השיטה של מכירת מניות לאוהדים עזרה לקבוצות רובת לגייס מיליונים רבים עבורן, כפי שניתן לראות בגרין ביי פאקרס. עם זאת, זו לא המטרה כעת. המטרה כעת היא להפוך את קריית שמונה לקבוצה היסטורית באמת. ומה היסטורי יותר מאשר להפוך לחלק בלתי נפרד מהקהילה? 

מהלך כזה יכול גם להפוך את הקבוצה לבריאה באמת. ראש בריא ונקי בכדורגל ישראלי שהופך מדי מחזור ליותר ויותר עכור. ומה יותר בריא מאשר שיתוף הקהילה, פתיחת החשבונות בפניה וניהול תקין? 

אפשר לעשות זאת בצורת מכירת מניות קהילה, כפי שעשו ב-FC יונייטד ואפשר לעשות את זה גם באפשרות מכירת "קול בדירקטוריון" כפי שעשו זאת בסיאטל סאונדרס, שם בעלי מנוי מקבלים זכות הצבעה על בחירת ג'נרל מנג'ר ומאמן.

איך אפשר לעשות את זה בקריית שמונה?

להודיע על מכירת 20% מהקבוצה לאוהדים. להציע מניות אוהדים ב-120 שקל (10 שקל לחודש במשך שנה). המניות יימכרו לאוהדים, תושבי האזור ובכלל. תמורת המניות יקבלו האוהדים מבחר הטבות כגון הנחות, עזרה בסבסוד נסיעות לחוץ, ימי אוהדים עם השחקנים, פגישה פעם ברבעון עם מנכ"ל, פגישה פעם בשנה עם הבעלים, פגישות שוטפות עם המאמן ועוד.

העקרון כאן חשוב הרבה יותר מהאופן שבו עושים זאת מבחינה טכנית. זה ישנה דברים מהותיים בכדורגל הישראלי. כמו את היחס שבין הקהל לבעלי הקבוצה. זה יהווה דוגמה אדירה לפיתוח ושיתוף אוהדים וזה יעניק לאזור תחושת feelgood לפריפריה שלמה, ולא רק לשבוע – אלא לעשרות שנים. זו יכולה להיות המורשת האמיתית של איזי שרצקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות