אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנלייט: פרויקט להקמת תחנת כח סולארית בנגב הוכרז כפרויקט בעל חשיבות לאומית צילום: ששון תירם

אנלייט: פרויקט להקמת תחנת כח סולארית בנגב הוכרז כפרויקט בעל חשיבות לאומית

ההשקעה בפרויקט "חלוצית", הכולל הקמת תחנת כח סולארית בהיקף 55 מגה וואט, מוערכת ב-600 מיליון שקל. סך התקבולים הצפויים ממכירת חשמל מוערכים ב-1.6 מיליארד שקל

04.04.2012, 11:06 | מעין מנלה

חברת  אנלייט אנרגיה מתחדשת מקבוצת יורוקום, הודיעה היום (ד') כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכריז על פרויקט "חלוציות" שבנגב המערבי, הכולל הקמת תחנת כח סולארית בהיקף 55 מגה וואט, כפרויקט בעל חשיבות לאומית שיקודם במסגרת הועדה לתשתיות לאומיות. המשמעות היא קיצור לוחות הזמנים לאישור הפרוייקט והחברה מקווה שזה יאושר תוך פחות משנה.

הקמת תחנת הכוח בפרוייקט תבוצע כמיזם משותף של יישובי חבל החלוציות החדש אשר הוקמו על ידי משפחות מפוני גוש קטיף, והיישובים אוהד ודקל. ב- 13 במרץ הודיעה אנלייט כי קיבלה רישיון מותנה עבור הפרויקט מאת רשות החשמל. על מנת להוציא לפועל את הפרוייקט דרוש אישור מוועדת תכנון וכן מרשות החשמל.

ההשקעה בהקמת הפרויקט מוערכת לפי החברה ב-600 מיליון שקל, וסך התקבולים ברוטו הצפויים ממכירת החשמל לחברת החשמל תחת המתווה התעריפי הקיים מוערכים בכ- 1.6 מיליארד שקל, על פני עשרים שנה (80 מיליון ש"ח לשנה בממוצע). החברה מציינת כי בשלב זה, לא קיימת וודאות בדבר השגת כל האישורים להקמת המיזם תחת ההסדרות ומכסות רשות החשמל הקיימות, וכן בנוגע לתעריף החשמל הסופי שישולם לחברה אם וכאשר יתממש.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת, אמר כי "אנו מברכים על ההחלטה של ראש הממשלה להכיר בפרויקט כבעל חשיבות לאומית. מדובר באבן דרך משמעותית למיזם ולחברה. מדינת ישראל בורכה בקרינה סולארית ועלינו לנצל אותה על מנת להפיק אנרגיה נקייה במחירים כלכליים. על מנת לעמוד ביעדים שקבעה הממשלה, חיוני כי היא תמשיך לעודד יישום של אנרגיות מתחדשות ותפעל להסרת החסמים הביורקרטיים הרבים בתחום."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות