אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוה"ד וינרוט, תל צור, בלכר ורוזובסקי יעבדו עם הסנגוריה הציבורית צילום: אוראל כהן

עוה"ד וינרוט, תל צור, בלכר ורוזובסקי יעבדו עם הסנגוריה הציבורית

זאת כחלק ממיזם משותף של הסניגוריה עם ארבעת עורכי הדין הנקרא "תיקון הרשעת חפים מפשע", לפיו ידון כל אחד מהמשרדים בפנייה אחת למשפט חוזר בשנה ללא תמורה

04.04.2012, 13:40 | הדר קנה

עורכי הדין יעקב וינרוט ממשרד וינרוט ושות', אייל רוזובסקי ממשרד צלרמאייר-פילוסוף ושות', נבות תל-צור מכספי ושות' ורועי בלכר ממשרד גולדפרב-זליגמן, יעבדו בשביל הסנגוריה הציבורית במסגרת פרוייקט שהושק אתמול (יום ג) הנקרא "תיקון הרשעת חפים מפשע". הפרוייקט הינו מיזם משותף של הסניגוריה הציבורית הארצית וארבעת עורכי הדין.

בפגישה שנערכה בין נציגי הסניגוריה, ד"ר יואב ספיר, עו"ד אפרת פינק וד"ר ענת הורוביץ, לבין נציגי המשרדים סוכם כי כל אחד ממשרדי עורכי הדין הנמנים על הגרעין המייסד של המיזם יטפל מטעם הסניגוריה הציבורית בפנייה אחת למשפט חוזר בשנה, ובמקביל יקוימו מפגשים שוטפים במסגרתם יידונו הבעיות המאפיינות את הטיפול בבקשות למשפט חוזר ודרכים אפשריות להתמודד עימן. הטיפול המשפטי יעשה ללא תמורה כספית.

על פי הסנגוריה, "הרקע להשקת הפרויקט הוא שלל הקשיים המערכתיים, המוסדיים והמשפטיים עימם מתמודדת הסניגוריה הציבורית במסגרת טיפולה בפניות של מורשעים הטוענים לחפותם. מדי שנה מגיעות למשרדי הסניגוריה הציבורית כ-30 בקשות של אנשים שהורשעו בביצוע עבירות חמורות ונשפטו לשנים ארוכות בכלא, הטוענים באופן עקבי ונמשך לחפותם. הטיפול בבקשות אלה הוא מורכב ובשל מגבלות משפטיות ומהמורות בירוקרטיות לא זוכות אותן בקשות להתייחסות מערכתית ראויה".

לדבריהם, "לא יכול להיות ספק כי הרשעת אדם חף מפשע היא הסכנה החמורה ביותר מבחינה חברתית והטראגית ביותר מבחינה אנושית שיכולה להתממש במסגרת המשפט הפלילי, ועל כן מזה תקופה ארוכה מוטרדת הסניגוריה הציבורית ממצב העניינים הקיים, ופועלת לתיקונו".

ד"ר יואב ספיר, הסניגור הציבורי הארצי, הודה לעורכי הדין הפרטיים על הצטרפותם למיזם. לדבריו, "הבאת המערכת המשפטית להכיר בכך שהיא יכולה לטעות היא משימה קשה ביותר, אך גם חשובה עד מאוד מבחינה מוסרית. היום הצטרפו אלינו עורכי דין מהשורה הראשונה מתוך מטרה משותפת לשנות את המציאות לפיה רק במקרים נדירים שבנדירים מוכנה המערכת לבדוק שמא טעתה, ועל כך יש לברך".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות