אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מועדפים: איך נמצא את האתרים האהובים באקספלורר הבא?

לא מועדפים: איך נמצא את האתרים האהובים באקספלורר הבא?

גרסה 10 של הדפדפן מותאמת לממשק המטרו החדש של ווינדוס 8, ותציע "לנעוץ" אתרים אהובים במקום ליצור רשימת מועדפים. התוצאה עלולה להיות מסורבלת - אבל תמיד אפשר לחזור לממשק הישן

05.04.2012, 16:20 | סוכנויות הידיעות

משתמשי אינטרנט אקספלורר שרגילים לעבוד עם רשימת מועדפים (Favorites) יגלו שהחיים יהיו קצת שונים במערכת ההפעלה ווינדוס 8, שצפויה לצאת לשוק השנה.

גרסת הדסקטופ הרגילה של אינטרנט אקספלורר 10, הדפדפן המיועד למערכת ההפעלה של מיקרוסופט, תאפשר עדיין ליצור רשימת מועדפים. אך הגרסה המיועדת לממשק המטרו החדש של ווינדוס 8 כבר אינה משתמשת באופציה המיושנת הזאת: במקום זאת יש אפשרות "לנעוץ" אתרים שמשתמשים בהם בתדירות גבוהה. כאשר נועצים אתר, מופיע אריח המציג אותו הן במסך הפתיחה של מטרו והן בדפדפן כאשר לוחצים על שורת הכתובות.

האתר סינט מציין שלשינוי יש מספר יתרונות: לא צריך להתעסק יותר עם תיקיות או תפריטים כדי לעקוב אחרי האתרים האהובים, והאריחים המציגים אותם ברורים. עם זאת, קרוב לוודאי שמשתמשים כבדים של אינטרנט אקספלורר ייתקלו בבעיות של ניהול וגישה לכל האתרים שנעצו. הנעיצה תקשה, למשל, לארגן 100 אתרים המאורגנים בתיקיות ותת-תיקיות.

במסגרת הממשק החדש, אפשר יהיה להזיז את האריחים על פני המסך כדי לסדר את האתרים על פי קטגוריות, כתובות או שיטות אחרות. אפשר לקחת כמה אתרים וליצור עבורה קבוצה עם שם שבחרנו, כדי להפריד אותה משאר האריחים. אבל ככל שנועצים יותר אתרים - הפשטות והנוחות של השימוש באריחים נפגעת. כשמנסים לגלול לאורך עשרות על גבי עשרות של אריחים, התהליך נעשה מייגע.

אתרים נעוצים בווינדוס 8. ומה אם יש 100 מהם?, צילום מסך: Cnet אתרים נעוצים בווינדוס 8. ומה אם יש 100 מהם? | צילום מסך: Cnet אתרים נעוצים בווינדוס 8. ומה אם יש 100 מהם?, צילום מסך: Cnet

תיאור מצב זה מתייחס רק למסך הפתיחה של מטרו. הארגון בדפדפן עצמו בעייתי אפילו יותר, מפני שאי אפשר להזיז על פני המסך את האתרים שננעצו - והם פשוט מסודרים על פי הסדר שבו הוספנו אותם. התוצאה: ככל שמוסיפים יותר אתרים, קשה יותר למצוא את האתר שמחפשים.

עם זאת, גרסת מטרו של אינטרנט אקספלורר 10 שומרת בהיסטוריה את האתרים שבהם גלשנו לאחרונה, וכוללת גישה לכולם מהמסך הראשי. הדפדפן גם יכול לאתר מספר גדול של אתרים פופולריים באינטרנט, כלי שימושי כדי למצוא מקומות שעדיין לא גלשנו אליהם. אם מתחילים להקליד YouTube או Amazon, קופץ אוטומטית אריח של האתר. למרות הבעיות, לאנס וויטני מסינט מציין כי גרסת המטרו לאינטרנט אקספלורר נקייה, פשוטה ומסירה את ההפרעות והמכשולים, על מנת לאפשר לאתרים להיות במרכז הבמה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מועדפים? באיזו שנה אנחנו?
מגדירים בכרום סנכרון עם delicious ושומרים שם את כל המועדפים כפרטיים או ציבוריים לפי בחירה (אפשר להוריד גיבוי למי שחושש). בפעם הבאה שתרצו אתר כלשהו, פשוט תתחילו להקליד את שמו/ כתובתו בשורת הכתובת ומיד תקבלו הצעה לגלוש לכתובת הרלוונטית. ככה גולשים בשנת 2012.
EJ  |  07.04.12
6.
הבעיה העיקרית עם IE - פשוט לא יציבה
הבעיה העיקרית לדעתי עם IE, מעבר לכך שהיא לא תומכת באינטרנט כמו שהוא אמור באמת לעבוד (בשונה מהמתחרות), היא לא יציבה. כל גירסה היא נראית שונה לגמרי, היא מתנהגת שונה, היא מציגה אתרים בצורה שונה. היה עדיף ש IE היו נשארים יציבים, לא משנים דברים בצורה דרסטית כזאת. מבחינתי שהיו נשארים עם המנוע של IE 7 , כך לפחות לא צריך לשבור את הראש ולוודא כל אתר מול 5 גירסאות שונות. מיקרוסופט, נמאסתם.
מפתח ווב מיואש  |  06.04.12
5.
ההשוואה לא צריכה להיות לכרום/פיירפוקס/אקספלורר 9
כשמדברים על מצב ה"אריחים" של Windows 8, ההשוואה צריכה להיות לאייפד/אנדרואיד - כיוון שהאריחים האלו נוחים בעיקר לטאבלטים (או לשימוש מאוד פשוט במחשב). האפשרות לעבור בין המצבים היא נהדרת לטאבלטים שיכולים להפוך למחשב מלא בלי צורך להתפשר על נוחות או לסנכרן מסמכים. וכל מי שמעביר ביקורת - כדאי לו להתקין את הבטא של חלונות 8 או לצפות בסרטים. זה נראה ומרגיש נהדר, ורחוק מלהרגיש, כמו האנדרואיד, כחיקוי של IOS. לא יודע איך זה יעמוד בתחרות מול אפל, אבל יש שם כמה רעיונות נהדרים שאפל עוד לא חשבו עליהם.
נמרוד  |  06.04.12
לכל התגובות