אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמפיין הבחירות של סרקוזי: תקציב מאוזן ותוכניות להעלאת מיסי קנייה צילום: בלומברג

קמפיין הבחירות של סרקוזי: תקציב מאוזן ותוכניות להעלאת מיסי קנייה

סרקוזי אמר היום שאם צרפת לא תאזן את תקציבה עד 2016, גורלה יהיה דומה לזה של ספרד. נשיא צרפת המכהן אמר שהוא המועמד הטוב ביותר על מנת להגן על המדינה מפני משבר כלכלי וגלובליזציה

05.04.2012, 18:20 | סוכנויות הידיעות

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי שטח היום בפני האומה הצרפתית את המָנִיפֶסְט הכלכלי-פוליטי שלו לבחירות שיערכו השנה בצרפת. בשנת 2012, שנה בה הצליחו בקושי מנהיגי גוש היורו לייצב את הכלכלה האירופית, עומד הנושא הכלכלי בראש סדר העדיפויות של הבוחרים שרוצים לשמוע על עתיד טוב יותר.

המטרה העיקרית של סרקוזי היא להחזיר את צרפת לתקציב מאוזן עד לשנת 2016, שמשמעותו היא סגירת הגירעון הממשלתי. סרקוזי הסביר כי אם צרפת לא תנקוט במדיניות זו, גורלה יהיה כגורל ספרד. בפועל ייאלץ סרקוזי להעלות מסים או לקצץ בהוצאות ממשלתו כדי לעמוד בהבטחה זו לבוחרים. אגב, סגירת הגירעון לא תבטיח ירידה ביחס החוב לתוצר של צרפת, היות ואם הכלכלכה לא תצמח בקצבים מהירים יחס החוב לתוצר לא ייפחת.

"בחמש השנים הקרובות אני רוצה ליצור צרפת שהיא חזקה מספיק כדי להתמודד עם עתידה לבדה", אמר סרקוזי היום בפריז.

בשורה התחתונה אומר סרקוזי שהוא האפשרות הטובה ביותר כדי להגן על צרפת מפני משבר כלכלי וגלובליזציה.

סרקוזי הודיע בין היתר שצרפת תבקשנ להקפיא את תרומותה השנתית לאיחוד האירופי, במידה וייבחר בשנית. מדובר בחיסכון של 600 מיליון יורו בשנה.

בנוסף, מתכוון סרקוזי להעלות את מיסי הקנייה בצרפת ולהגביל את ההגירה למדינה. את התוכניות הללו פרסם סרקוזי במסגרת מכתב בן 32 עמודים למצביעים. סרקוזי מעוניין להקטין את ההגירה לצרפת ב-50%.

פראנסיוס הולנדה, המתמודד מול סרקוזי על תפקיד נשיא צרפת, קרא באחרונה להטיל מסים גבוהים על אזרחים עשירים ולמנהיגי צרפת להסכים לקיצוצים במשכורתם.  

הסיבוב הראשון בבחירות בצרפת יחל ב-22 באפריל. נכון להיום סרקוזי מוביל את הסקרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות