אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח בהודו: קבוצת סהרה במגעים לרכישת הפלאזה בניו יורק מתשובה תמורת 600 מיליון דולר צילום: יונתן קסלר

דיווח בהודו: קבוצת סהרה במגעים לרכישת הפלאזה בניו יורק מתשובה תמורת 600 מיליון דולר

קבוצת אלעד בבעלות יצחק תשובה רכשה את המלון ב-2004 תמורת 675 מיליון דולר. לפי גורם המעורה במגעים, קבוצת סהרה ההודית עורכת בדיקת נאותות לנכס וכבר שילמה מקדמה לאלעד

07.04.2012, 11:37 | סוכנויות הידיעות

קצת יותר משנה לאחר שרכש את מלון גרובנור האוס האיקוני בלונדון, סוברוטו רוי עומד לסגור עסקה דומה בצדו השני של האוקיאנוס האטלנטי. סהרה גרופ נמצאת כעת במשא ומתן בלעדי לרכישת הפלאזה, המלון האגדי בניו יורק שעם אורחיו נמנו מרילין מונרו והביטלס, תמורת כ-600 מיליון דולר. כך מדווחת היום (שבת) התקשורת בהודו.

סהרה, שרכשה את מלון גרובנור האוס בדצמבר 2010 תמורת 726 מיליון דולר, עורכת כעת בדיקת נאותות לנכס ושילמה מקדמה לבעלים של הפלאזה, קבוצת אלעד, אמר גורם המעורה במגעים. אם הדיונים יישאו פרי, חברת הבת של סהרה במאוריציוס, אמבי ואלי, תסגור את העסקה. סהרה ואלעד סירבו להגיב.

יש קונה תשובה מוכר את הדירה האחרונה בפלאזה בניו יורק אחרי שלושה נסיונות מכירה כושלים, הצליחה חברת אלעד למכור את הדירה האחרונה שברשותה בבניין, פנטהאוז בן שלוש קומות ליזם נדל"ן בריטי סוכנויות הידיעות, 4 תגובותלכתבה המלאה

חברת אלעד, בשליטת המיליארדר יצחק תשובה, רכשה את הפלאזה ב-2004 תמורת 675 מיליון דולר. הקבוצה הוציאה 400 מיליון דולר נוספים על שיפוצים, וחלקים מהבניין נמכרו כיחידות דיור יוקרה. הניהול ותפעול יחידת המלון הועבר לחברת פיירמונט.

הבעלות על הפלאזה, שגובהו 20 קומות והוא צופה לסנטרל פארק, עשויה להזניק את הקבוצה ההודית. עד כה, אינדיאן הוטלס קומפני של קבוצת טאטא, המחזיקה במותג טאג' היוקרתי, הובילה את ההתרחבות של מגזר המלונאות ההודי מחוץ למדינה. החברה רכשה את הריץ-קרלטון בבוסטון ב-2007 תמורת 170 מיליון דולר ושינתה את שמו לטאג' בוסטון. היא חזרה לשוק בניו יורק ב-2005 לאחר שש שנות היעדרות עם הזכויות לניהול מלון פייר בן ה-201 חדרים.

במסגרת התנאים שמתקיים עליהם כעת משא ומתן עבור הפלאזה, הנכס יכלול שני חלקים. החלק של המלון, הכולל 230 חדרים, מוערך בכ-400 מיליון דולר, ואילו השטח המסחרי המאכלס מותגי יוקרה מובילים מוערך בכ-200 מיליון דולר.

סהרה גם הציבה תנאי שלפיו אם תמומש העסקה, אלעד תצטרך לסיים באופן מיידי את הסכם הניהול עם פיירמונט הוטלס אנד ריזורטס הקנדית, אמרו מקורות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות