אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לונדון כן מחכה לכם: 24 דולר לילה וגם אתם תוכלו לישון באוהל ולצפות באולימפיאדה צילום: אם סי טי

לונדון כן מחכה לכם: 24 דולר לילה וגם אתם תוכלו לישון באוהל ולצפות באולימפיאדה

החישוב פשוט - כשיש רק 140 אלף חדרי מלון בלונדון והצפי הוא ל-320 אלף מבקרים, תושבי העיר מציעים לישון בבתיהם או אפילו בחצר, באוהל

07.04.2012, 15:40 | בלומברג

נטשה קורנה מציעה לתיירים שיגיעו השנה ללונדון לצפות במשחקים האולימפיים, מקום לינה בחצר האחורית שלה, תמורת 24 דולר ללילה, כולל ארוחת בוקר אנגלית. "קפצתי על עגלת האולימפיאדה", מספרת לסוכנות בלומברג קורנה, שמתגוררת בבית של ארבעה חדרים, המרוחק 4.8 ק"מ מאתרי המשחקים בגרינוויץ'. "אין לי גינה גדולה, אבל יש מספיק מקום לשמונה אנשים".

המסורת האולימפית של השכרת מקום למבקרים יצאה לדרך בלונדון, על רקע הקיצוצים הממשלתיים, שהובילו לירידה חדה בהכנסה הפנויה. בעלי הבתים מנסים לנצל את המחסור בחדרי מלון, שמאפשר לחלק מבתי המלון בעיר לגבות תעריף הגבוה פי 2 במהלך המשחקים.

על פי הערכות הממשלה הבריטית, 320 אלף מבקרים צפויים להגיע לבירה הבריטית ביולי, אולם ישנם רק 140 אלף חדרי מלון זמינים.

קורנה אינה לבד. עוד כמה מאות אנשים מפרסמים מקומות לינה אלטרנטיביים בשלל אתרים ביניהם Campinmygarden.com וקרייג'ס ליסט הבריטי. לדוגמה, בית של 6 חדרי שינה בהמרסמית', המרוחק כמה קילומטרים מהאתר שבו תתקיים תחרות הכדורעף, מוצע להשכרה תמורת 2,500 ליש"ט (4,000 דולר) לשבוע. בהשוואה, חדר מלון רגיל בלונדון יעלה 210 ליש"ט ללילה בזמן האולימפיאדה.

האולימפיאדה תתקיים בין התאריכים 27 ביולי ועד ה-12 באוגוסט, ולאחריה תתקיים אולימפיאדת הנכים במשך 12 ימים, החל מה-29 באוגוסט. כ-8.8 מיליון כרטיסים יימכרו לאירועים וימשכו יותר מבקרים מאשר אוליטמפיאדות אחרות שהתקיימו באירופה, כך על פי מחקר של אוקספורד אקונומיקס. לאולימפיאדת אתונה שנערכה ב-2004, לדוגמה הגיעו 150 אלף מבקרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות